Policjanci z Grodkowa wsparli najmłodszych pacjentów z oddziałów onkologicznych

0
fot. KPP Brzeg

40 poduszek z bajowymi postaciami trafiło już do fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Ostatecznie kolorowe jaśki otrzymają mali pacjenci oddziałów onkologicznych, a wszystko za sprawą akcji, w którą włączyli się grodkowscy policjanci.


– Wielu z nas angażuje się nie tylko na służbie, ale również w czasie wolnym. Nasi policjanci są wolontariuszami, kuratorami społecznymi i ratownikami WOPR. Włączamy się też w różne akcje charytatywne i gdzie możemy to pomagamy – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Tym razem mundurowi z Grodkowa włączyli się w akcję pn. „Zostań Aniołem stróżem pacjenta oddziału onkologicznego”. Dzięki wspólnej inicjatywie funkcjonariusze zakupili poduszki z bajkowymi postaciami. 40 jaśków trafiło już do fundacji, która wspiera pacjentów onkologicznych w całej Polsce.

– Celem akcji jest sprawienie choć odrobinę radości dzieciom, które na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami. Taka poduszka z ulubionym bohaterem z bajki, to dla nich miła niespodzianka, a dla policjantów satysfakcja z niesionej pomocy jest ogromna, zwłaszcza kiedy pomagamy najmłodszym – podaje Patrycja Kaszuba.