Ukradli sprzęt o wartości 140.000 zł, ale są już w rękach policji

0
fot. KPP w Brzegu

Policjanci z Brzegu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o szereg włamań i kradzieży. Złodzieje włamywali się garaży, budynków gospodarczych, a także magazynów ze sprzętem budowlanym. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, sprzęt geodezyjny, komputery i przewody elektryczne. Łączną wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 140.000 zł.


– Do wszystkich tych zdarzeń doszło w październiku bieżącego roku. Wówczas funkcjonariusze przyjęli kilka zawiadomień o kradzieżach i włamaniach. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, zebrali materiały dowodowe, zabezpieczyli ślady i wytypowali podejrzewanych. To wszystko pozwoliło na ustalenie tożsamości osób mogących mieć związek z tymi sprawami. Najstarszego z nich, 39-letniego mieszkańca Brzegu, policjanci zatrzymali pod koniec października. Kolejni dwaj mężczyźni, 26 i 37-letni brzeżanie, wpadli już następnego dnia. Kolejne działania kryminalnych doprowadziły do kilku miejsc, gdzie podejrzani trzymali część skradzionych rzeczy – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Mężczyźni usłyszeli łącznie 14 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Najmłodszy z nich był już karany za podobne przestępstwa.

– Policjanci zwrócili właścicielom zabezpieczone urządzenia. Jeden z mężczyzn, 26-latek, działał w warunkach recydywy. Został on tymczasowo aresztowany i grozi mu do 15 lat więzienia. Natomiast pozostała dwójka musi się liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Patrycja Kaszuba.