Koncert karnawałowy 2020 – oprócz brzeskiej Orkiestry wystąpią wyjątkowi goście

0

Od kilku lat początek stycznia oznacza w Brzeskim Centrum Kultury czas realizacji koncertu karnawałowego. Setki brzeżan wspólnie z Książęcą Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Marka Kudry witają razem nowy rok i świętują karnawał. Koncert karnawałowy 2020 odbędzie się już 11. stycznia. BCK uruchomiło sprzedaż dodatkowej puli biletów wstępu.


Coroczny koncert karnawałowy to wyjątkowe wydarzenie. Ponad pięćdziesięcioosobowy skład brzeskiej Książęcej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Marka Kudry zawsze przygotowuje wspaniały repertuar. Publiczność – podobnie jak w Wiedniu – najbardziej jednak czeka na tradycyjny Marsz Radetzky’ego skomponowany przez Johanna Straussa (ojca). Utwór ten jest szczególnie lubiany, bowiem dyrygent kieruje w jego trakcie tak całą orkiestrą jak i rytmicznie klaszczącą publicznością. Z pewnością Marszu nie zabraknie w repertuarze koncertu karnawałowego 2020.

Jedną ze zmian jeśli chodzi o koncert w 2020 roku jest jego lokalizacja. Z uwagi na trwający remont Brzeskiego Centrum Kultury oraz Sali Stropowej Ratusza, Orkiestra zagra w tym roku w Muzeum Piastów Śląskich. Oprócz podstawowego składu orkiestry – podobnie jak w latach poprzednich – przed publicznością zaprezentują się także goście.

Pierwszym z nich będzie Gracjan Szymczak. To wyjątkowo uzdolniony pianista. Muzyk doceniany jest w Polsce i na całym świecie. Tylko w 2019 roku artysta zrealizował kilkadziesiąt koncertów w najróżniejszych zakątkach. Jednym z jego największych osiągnięć jest tytuł finalisty XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Oprócz Szymczaka, z zespołem Orkiestry wystąpi także utalentowany śpiewak Marcin Czopka (tenor).

Publiczność może spodziewać się najpiękniejszych walców i przebojów operetkowych. Nie zabraknie też niespodzianek. W przerwie koncertu Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu umożliwi widzom obejrzenie wystawy, pn. „Historia radia i radiofonii w 100. rocznicę powstania pierwszej rozgłośni radiowej”.

Koncert odbędzie się w sobotę (11.01.2020) dwukrotnie – o godz. 15:00 i 18:00. Bilety na godzinę 18:00 wyprzedały się dosłownie w kilka godzin, stąd BCK zdecydowało się o realizacji koncertu także o godz. 15:00.

– Drodzy widzowie! Dziękujemy Wam za olbrzymie zainteresowanie Koncertem Karnawałowym Książęcej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Marka Kudry, który odbędzie się 11.01.2020. Bilety na koncert na godz. 18:00 wyprzedały się dosłownie w kilka godzin, dlatego specjalnie dla Was zdecydowaliśmy, że Orkiestra zagra drugi koncert tego samego dnia, tj. 11.01.2020 o godz. 15:00. – czytamy w komunikacie Brzeskiego Centrum Kultury.

Bilety na koncert o godz. 15:00 dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej w Brzegu oraz przez internet – za pośrednictwem strony kupbilecik.pl. Szczegóły dostępne są na stronie www.bck-brzeg.pl.