Kino Odra w Oławie zaprasza na film! Sprawdź repertuar

0

Co nowego w Kinie Odra? W dalszym ciągu na dużym ekranie oglądać możemy polską komedię „Futro z misia”, bajkę „Urwis” oraz polski film sensacyjny „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Od piątku 10. stycznia zapraszamy na wzruszającą komedię, która podbiła serca amerykańskich widzów i krytyków – „Sokół z masłem orzechowym”. Mamy też coś dla fanów jazzu: 11. stycznia o godz. 16:00 pokażemy wyjątkowy film „Ella Fitzgerald – Just One of Those Things”. Zapraszamy do Kina Odra!


Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
To film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/jak-zostalem-gangsterem-historia-prawdziwa/

Urwis
Porywająca animowana komedia producentów „SHREKA”.
Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów. Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec Urwis traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków, a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela. Trzeba przyznać, że sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia, dopóki nie zrozumie, że zamiast pokazywać kły lepiej wyciągnąć do innych łapę. Na szczęście spotka na swojej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie. Ten duet będzie prawdziwym przebojem!
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/urwis/

Futro z misia
Boss podhalańskiej mafii, o wiele mówiącej ksywie Nerwowy, jest wściekły. To akurat w jego przypadku normalne, bo facet z natury nie jest oazą spokoju, ale tym razem ma naprawdę dobry powód. Jego ludzie podczas brawurowej akcji ukradli z komisariatu w Tczewie 120 kilogramów ziołowej herbatki. Po cholerę gangsterom ziołowa herbatka? No właśnie. W policyjnym magazynie miała być marihuana, ale ktoś ubiegł zakopiańskich zakapiorów i zwiał z towarem. Całej sprawie bacznie przyglądają się agenci Dzik i Żubr z CBŚ, którzy podejrzewają przekręt na wojewódzką skalę. Tymczasem na Pomorzu ktoś handluje doskonałej jakości „trawką”…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/futro-z-misia/

Sokół z masłem orzechowym
Pełna serca, śmiechu i przygód, ciepła i wzruszająca opowieść o niepełnosprawnej przyjaźni!
Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: Sokół z masłem orzechowym! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/sokol-z-maslem-orzechowym/

Kino Jazz: Ella Fitzgerald: Just One of Those Things
W dniu 15 czerwca 1996 roku era śpiewającego jazzu odeszła wraz ze śmiercią Elli Fitzgerald. Była ostatnią z kilku największych jazzowych wokalistek. Artystka była obdarzona nadzwyczajnym głosem i zdolnościami. Z dorobkiem przekraczającym 200 nagranych albumów, najlepiej czuła się w kompozycjach pisanych przez Lorenza Harta, Richarda Rodgersa, George’a Gershwina czy Cole’a Portera. Żaden inny wykonawca jazzowy oprócz niej nie zdobył 13 statuetek Grammy, nikt inny nie wygrał w kategorii najlepsza wokalistka jazzowa trzy razy z rzędu!
Ella Fitzgerald miała zaledwie 15 lat kiedy w roku 1934 wygrała konkurs talentów w Teatrze Apollo w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy przemieniła się w gwiazdę. W filmie pokazane są niewidziane dotąd zdjęcia i wywiady, które obrazują życie Elli Fitzgerald, czarnej kobiety, która zrobiła karierę w czasach niesamowitego rasizmu. Oto Ella jakiej nie znał świat – twarda, zamyślona, zabawna, olśniewająca innowatorka w muzyce. Film odkrywa także nieznane dotąd fakty dotyczące Elli walczącej o Prawa Obywatelskie oraz dylematy z jakimi walczyła prywatnie przez całe swoje życie: głód występów przed wielbiącą ją publicznością, z nieustanną tęsknotą za mężem i synem. W filmie pojawią się gwiazdy świata muzyki jak: Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, rzadko udzielający wywiadów syn Elli Ray Brown Jr. oraz wielu innych muzyków.
Kino ODRA zaprasza na niezwykły, muzyczny dokument w dniu 11 stycznia 2020 o godz. 16.00.
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/ella-fitzgerald-just-one-of-those-things/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest aż 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu wpiszecie „Kino Odra”. Siedem pierwszych osób (wpisów), które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.


WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 29 lutego 2020) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.