Śmiertelny wypadek na obwodnicy Grodkowa. Droga jest zablokowana

0

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś (9. stycznia) na obwodnicy Grodkowa, pomiędzy wiaduktem kolejowym a skrzyżowaniem obwodnicy z drogą wojewódzką nr 385. Doszło tam do czołowego zderzenia auta osobowego z ciężarówką. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.


– Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy o godz. 10:39. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy JRG z Grodkowa i Brzegu oraz OSP z Bąkowa i Tarnowa Grodkowskiego. Kierowca osobówki był uwięziony w pojeździe. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu poszkodowanego z auta przy użyciu sprzętu hydraulicznego – informuje mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Niestety, pomimo szybkiej pomocy służb ratunkowych kierowca osobówki nie odzyskał funkcji życiowych. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

– Policjanci ustalają przebieg i okoliczności w jakich doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-letni kierowca suzuki z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autem ciężarowym marki renault. Obecnie obwodnica Grodkowa w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Objazdy zostały wyznaczone przez Grodków, ulicami Otmuchowską oraz Sienkiewicza – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.