Kino Odra zaprasza na film! [repertuar]

0

W tym tygodniu zapraszamy do Kina Odra na kolejne propozycje filmowe. Jeżeli jeszcze nie zdążyliście zobaczyć lub macie ochotę na powtórkę zapraszamy na polską komedię „Mayday” oraz na wielki powrót legendy, czyli „Psy 3. W imię zasad”. Tylko raz zapraszamy do Kina Odra na trzymający w napięciu film „Kod Dedala” inspirowany kulisami wydania książki Dana Browna. A od piątku 24 stycznia – premierowo – najnowsza animacja nie tylko dla najmłodszych – „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Fanom jazzu i muzyki alternatywnej polecamy koncert zespołu Vibraslap, który wstąpi w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki) 28 lutego o godz. 19:00. Zapraszamy!


Legenda powraca… „Psy 3. W imię zasad” w Kinie Odra!
Kultowi bohaterowie, legendarne dialogi, które weszły do codziennego języka i muzyka, którą bez trudu rozpozna każdy kinoman – seria „Psy” na zawsze odmieniła polskie kino. Policyjna opowieść błyskawicznie zdobyła serca widzów, z miejsca zyskując status produkcji kultowej. Po latach Franz Maurer i jego sfora powracają na ekrany kin!
Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Główny bohater znów na swojej drodze spotka dawnych kolegów: Waldka Morawca (Cezary Pazura), Radosława Wolfa (Artur Żmijewski) i Edwarda Linde-Lubaszenko (kapitan Tadeusz Stopczyk). W najnowszej części „Psów” nie zabraknie również nowych bohaterów – do legendarnej obsady dołączają także Jan Frycz, Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański, Tomasz Schuchardt, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Zieliński i Eryk Lubos.
Zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/psy-3-w-imie-zasad/

Mayday
Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne „mayday” ani „S.O.S”! Jedna z najlepszych komedii świata doczekała się ekranizacji.
„Mayday” to film reżysera przebojów „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz współscenarzystki hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. W rolach głównych niezawodna komediowa obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz i Andrzej Grabowski. Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju. Jeśli jeszcze nie widzieliście, zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/mayday/

Kino Seniora: Kod Dedala
„Kod Dedala” to trzymające w napięciu kino z zaskakującym finałem. Film inspirowany jest kulisami wydania „Inferno” Dana Browna. Tłumacze zostali zamknięci w odosobnionym miejscu, dzięki temu udało się uniknąć piractwa a książka zarobiła 250 milionów dolarów.
Przez prawie dwa miesiące jedenastu tłumaczy z pięciu europejskich krajów pracowało nad przekładem powieści Dana Browna w podziemnym bunkrze we Włoszech. Jedenaście osób z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Brazylii i Włoch przez 3 miesiące pracowało nad tłumaczeniem „Inferno” przez siedem dni w tygodniu, co najmniej do ósmej wieczorem w pozbawionej okien, przypominającej bunkier piwnicy pod siedzibą wydawnictwa Mondadori w Mediolanie, które jest własnością byłego premiera Silvio Berlusconiego. Tłumacze mieli zakaz wnoszenia do bunkra telefonów komórkowych, ich laptopy zostały na stałe przytwierdzone do stanowisk roboczych, dostęp do Internetu ograniczono do jednego ściśle kontrolowanego komputera, wejścia do pomieszczenia strzegli zaś uzbrojeni strażnicy.
Cała jedenastka spała w hotelu położonym na pustkowiu, a posiłki spożywała w stołówce wydawnictwa. Gdyby ktoś spytał ich o cel obecności we Włoszech, jako przykrywkę mieli podawać ustaloną wcześniej zmyśloną odpowiedź. Każde podejście lub odejście od stanowiska pracy wymagało logowania lub wylogowania się z komputera. Każdy z tłumaczy musiał prowadzić swój dziennik pracy, w którym miał odnotowywać nawet tak prozaiczne czynności, jak przerwa na papierosa czy krótki spacer. W czasie, gdy rękopisy powieści nie były używane, wkładano je do sejfu. Zachowanie powyższych środków ostrożności miało zapobiec przeciekom i pozwolić na opublikowanie powieści jednocześnie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, katalońskim, włoskim i portugalskim.
W filmie „Kod Dedala” nie wszystko pójdzie tak gładko… Zapraszamy do Kina Odra tylko raz – we wtorek 21 stycznia o godz. 13:00.
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/kod-dedala/

Śnieżka i fantastyczna siódemka
Premierowo w Kinie Odra! Kompletnie zaskakująca, nieprzewidywalna i czarująca humorem nowa wersja ulubionej bajki wszystkich pokoleń o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Przygotujcie się na przewrotną przygodę z wielkim przesłaniem o tym, że prawdziwe piękno tkwi w nas samych i nie jest tym czym wydaje się na pierwszy rzut oka…
Pamiętacie jak wygląda Królewna Śnieżka? To teraz o niej zapomnijcie, bo w tej bajce na początku wygląda nieco… inaczej. Jest po prostu troszeczkę niższa i okrąglejsza niż zazwyczaj. Jednak, kiedy przypadkowo w jej ręce wpada para magicznych pantofelków, za ich sprawą dziewczyna zmienia się nie do poznania i przybiera postać klasycznej królewny, jaką dobrze znacie. Wkrótce poznaje zawadiacką bandę siedmiu krasnoludków. Ona jeszcze tego nie wie – ale każdy z miniaturowych dżentelmenów to tak naprawdę książę, na którego rzucono podstępny czar… Ciekawi ciągu dalszego? Zapraszamy do Kina Odra!
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/sniezka-i-fantastyczna-siodemka/

Vibraslap
Vibraslap to autorski projekt wibrafonisty Miłosza Rutkowskiego i basisty Tomasza Grabowego, który swoją premierę miał jesienią 2006 roku.
W skład zespołu wchodzą znakomici i utytułowani muzycy mający na swym koncie nagrody na międzynarodowych konkursach jazzowych, w plebiscytach organizowanych przez cenione wydawnictwa muzyczne oraz współpracę z wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej takimi jak: Bill Evans, Randy Brecker, Petr Zelenka, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Jose Torres, Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek etc. Muzyka Vibraslap to interesujące połączenie jazzu z elementami world music. Program zespołu złożony jest głównie z autorskich kompozycji Rutkowskiego i Grabowego, w których można usłyszeć zarówno elementy afrykańskie, brazylijskie jak irish music i bluesa. Głębokie, pastelowe brzmienie uzyskane poprzez oryginalne zestawienie instrumentarium to solowych jak i ciekawych tematów, wielka zaleta grupy. Vibraslap jest nazwą instrumentu perkusyjnego, ale jednocześnie jest połączeniem wibrata charakterystycznego dla wibrafonu i nazwy jednej z technik gry na basie – slap.
Na najnowszej płycie zespołu „Different Wor(l)ds” znajduje się osiem kompozycji, których wspólnym mianownikiem jest połączenie różnorodności stylistycznej muzyki improwizowanej, a także traktowanie partii wokalnych w sposób instrumentalny. Tytuł albumu odnosi się właśnie do tych różnych muzycznych światów każdego z muzyków jak i do nietuzinkowego traktowania głosu. W utworach pisanych przez poszczególnych muzyków słychać wpływy muzyki jazzowej, ethno, afro, world music oraz muzyki latynoamerykańskiej.
Zapraszamy na koncert słuchaczy muzyki niezależnej oraz jazzu szerokiego audytorium zainteresowanego muzyczną alternatywą. Występ zespołu Vibraslap odbędzie się 28 lutego o godz. 19:00 w Ośrodku Kultury w Oławie przy ul. 11 Listopada 27 (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie). Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3, online na kultura.olawa.pl oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku wolnych miejsc).
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/vibraslap-koncert-jazzowy/