Brzeska grupa SPEED zatrzymała pijanych kierowców

0

Statystyki zatrzymań nietrzeźwych kierowców stale rosną, a to oznacza, że nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje na drogach w całym kraju. Stanowią oni nie tylko zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. W ostatnim tygodniu policjanci z brzeskiej grupy SPEED zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę z promilami w organizmie.


– Pierwszy z zatrzymanych to 55-latek, a podejrzenie funkcjonariuszy wzbudził jego styl jazdy. Kierowca jechał niepewnie, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Zjeżdżając z ronda nie zapanował nad pojazdem i wjechał na pas wyłączony z ruchu. Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli, a badanie na urządzeniu pokazało, że ma on w organizmie blisko 2 promile alkoholu – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców to 32-latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a ponadto „wydmuchał” pół promila.

– W minioną niedzielę (16. lutego), około godziny 20:30 policjanci z ruchu drogowego podczas kontroli prędkości w jednej z miejscowości w gminie Lewin Brzeski zatrzymali kierującego fiatem. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Jak się okazało, siedzący za kierownicą 32-latek oprócz wykroczenia drogowego ma również na sumieniu inne przewinienia. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania – wyjaśnia Patrycja Kaszuba.

Obaj kierowcy muszą teraz liczyć się z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną i karą do 2 lat więzienia.