Kino Odra zaprasza na film. W tym tygodniu m.in. „Bad Boy”, „Richard Jewell” oraz „Pan T.”

0

Zapraszamy do Kina Odra na nowe propozycje filmowe! W nadchodzącym tygodniu na dużym ekranie: „Bad Boy” – najnowszy film Patryka Vegi, „Richard Jewell” w reżyserii Clinta Eastwooda, „Pan T.” z magnetyczną rolą Pawła Wilczaka, „Kafarnaum” – obraz libańskiej reżyserki uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, „Jojo Rabbit” – satyryczny obraz II wojny światowej oraz „Bayala i ostatni smok” – pełna elfów i smoków animacja dla całej rodziny. Ponadto informujemy, że są jeszcze dostępne bilety na jazzowy koncert Vibraslap, który odbędzie się w najbliższy piątek 28 lutego o godz. 19:00 w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie). Zapraszamy również na nowe zajęcia i warsztaty cykliczne organizowane przez Centrum Sztuki w Oławie: Dźwiękodzieło dla Mamy i Maluszka oraz warsztaty na małym krośnie, biżuteria.


Bad Boy
Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr (Maciej Stuhr) został policjantem, dla młodszego Pawła (Antoni Królikowski) napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokatka znajdującą paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń…
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/bad-boy/

Richard Jewell
Richard Jewell to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Clinta Eastwooda, który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomaga mu fakt, że Richard podchodzi zbyt ufnie do tych, którzy próbują go zniszczyć.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/richard-jewell/

Pan T.
Pełna czarnego humoru i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów. W ramach cyklu Kino Seniora w dniu 25 lutego o godz. 15:00 pokażemy najnowszy film Marcina Krzyształowicza, nagrodzonego Orłem i Srebrnymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni. W roli głównej odmieniony i powracający w wielkim stylu magnetyczny Paweł Wilczak.
Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów… A jest to tylko przedsmak dziwnych i zaskakujących wydarzeń.
Bilety dla posiadaczy Karty Seniora w promocyjnej cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/pan-t/

Kafarnaum
„Kafarnaum” to film libańskiej reżyserki Nadine Labaki. Obraz uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe, bo aż piętnastominutowe (!) owacje podczas festiwalu.
Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki staje w ich obronie – i to dosłownie, w filmie wciela się bowiem w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła.
Porównywany do słynnego „Slumdoga. Milionera z ulicy”, „Kafarnaum” nie serwuje łatwych wzruszeń, bo stawia przed nami nie tyle bezbronną, milczącą ofiarę, co chłopca przepełnionego gniewem i umiejącego swój gniew wykrzyczeć. Chcąc nie chcąc stajemy się więc uczestnikami wytoczonego przez Zejna procesu. I tylko od nas samych zależy, czy wejdziemy w rolę obrońców, oskarżycieli, czy sędziów. Bo dystansu wobec opowiedzianej w „Kafarnaum” historii nikomu nie uda się zachować…
Na seans zapraszamy 27 lutego godzina 17.30. Bilety w cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl. Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/kafarnaum/

Bayala i ostatni smok
Pełna elfów i smoków animacja „Bayala i ostatni smok” przenosi widzów prosto do świata kultowych zabawek Schleich, w którym nie sposób się nudzić. To tutaj odkryjecie moc wróżek i siłę marzeń. Odnajdziecie fantastyczne zwierzęta i poznacie zaklęcia zdolne pokonać każdą przeszkodę. A wszystko to w towarzystwie sympatycznych bohaterów i rytmie przebojowych piosenek!
Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone… Na ciąg dalszy tej magicznej opowieści zapraszamy do Kina Odra!
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/bayala-i-ostatni-smok/

Jojo Rabbit
Satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens, w którym scenarzysta i reżyser Taika Waititi („Thor: Ragnarok”, „Dzikie łowy”) łączy w charakterystycznym dla siebie stylu humor i patos.
Gdy niemiecki chłopiec znajduje młodą Żydówkę, którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka, jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler, Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi. W pozostałych rolach: Rebel Wilson, Stephen Merchant, Alfie Allen oraz nagrodzony Oscarem Sam Rockwell.    
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/jojo-rabbit/

Vibraslap
Są jeszcze dostępne bilety na koncert zespołu Vibraslap, który odbędzie się w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) 28 lutego o godz. 19:00, więc jeśli lubicie muzykę niezależną, alternatywną, jazzową nie zwlekajcie dłużej!
Grupa, która powstała w 2006 roku z inicjatywy jednego z najbardziej cenionych polskich wibrafonistów Miłosza Rutkowskiego oraz basisty Tomasza Grabowego, otrzymała wiele nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych oraz w plebiscytach organizowanych przez cenione wydawnictwa muzyczne.
Podczas koncertu usłyszymy utwory z „Different Wor(l)ds” – drugiej płyty formacji. „Tytuł albumu odnosi się do różnych muzycznych światów każdego z muzyków i do nietuzinkowego traktowania głosu” – wyjaśnia zespół. Partie wokalne w utworach Vibraslap traktowane są w sposób instrumentalny. Muzycy przyznają się do wpływów muzyki jazzowej, etnicznej oraz latynoamerykańskiej.
Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3, online na kultura.olawa.pl oraz w kasie Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27 na godzinę przed koncertem.
Bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/vibraslap-koncert-jazzowy/

Nowe zajęcia
Z początkiem marca zapraszamy na nowe zajęcia i warsztaty cykliczne organizowane przez Centrum Sztuki w Oławie: Dźwiękodzieło dla Mamy i Maluszka oraz warsztaty na małym krośnie, biżuteria.
Dźwiękodzieło dla Mamy i Maluszka to zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci 0-2 lat i rodziców/opiekunów. Zajęcia służą umuzykalnianiu dzieci, wspierają nie tylko ich zdolności muzyczne, ale całościowo wspierają rozwój maluszków. Warsztaty powodują uwrażliwienie na dźwięk, sprzyjają utrwalaniu wartościowych treści muzycznych, wspierają rozwój emocjonalny dziecka. Zajęcia rozpoczną się od marca. Będą odbywały się we wtorki w OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3 (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie). Więcej informacji znajdziecie na: http://kultura.olawa.pl/edukacja/dzwiekodzielo-dla-mamy-i-maluszka-0-2-lata/
Trwają też zapisy na warsztaty na małym krośnie. Krosno ręczne jest urządzeniem przeznaczonym do tworzenia ozdób biżuteryjnych i artystycznych. Za pomocą prostopadłych układów nitek tj. osnowy i wątku oraz szklanych koralików TOHO można stworzyć nietuzinkową biżuterię: układy koralików mogą składać się w napisy, znaki czy abstrakcje.
Zajęcia odbędą się14 i 15 marca w Ośrodku Kultury przy ul. 11 Listopada 27 (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie). Więcej informacji na stronie http://kultura.olawa.pl/edukacja/warsztaty-na-malym-krosnie-bizuteria/. Zapraszamy!