5 Nocna Dycha przeniesiona na październik

0
fot. archiwum

Zagrożenie epidemiologiczne na całym świecie wywróciło funkcjonowanie w każdym obszarze życia. W Brzegu za niespełna miesiąc miała odbyć się 5 edycja biegu ulicznego Nocna Dycha, jednak plany sportowców pokrzyżował koronawirus. Kwietniowe zawody zostały odwołane i przeniesione na jesień.


– „Z przykrością zawiadamiamy, iż zmuszeni jesteśmy przełożyć termin 5 Nocnej Dychy w Brzegu. Zmieniamy termin naszego biegu na 03.10.2020 roku, choć to czas pokaże kiedy będziemy mogli w naszym kraju organizować imprezy sportowe. Prosimy o wyrozumiałość, nie zwracamy wpisowego ze względu na poniesione już koszty medali, statuetek, koszulek i innych rzeczy do zabezpieczenia imprezy. Istnieje możliwość przeniesienia wpisowego (za darmo) na inną osobę. Obiecujemy, że 5 Nocna Dycha się odbędzie – miejmy nadzieję, że jesienią. Liczymy na Państwa zrozumienie wobec zaistniałej sytuacji, postaramy się aby 5 nocna Dycha była jeszcze lepsza. Już myślimy czym moglibyśmy Was zaskoczyć?” – informuje Roman Zok, prezes KL Kotwica Brzeg.

Przypomnijmy, że bieg Nocna Dycha cieszy się dużą popularnością wśród zawodników i kibiców. W kwietniu ulicami Brzegu miało pobiec 1500 zawodników, a na miesiąc przed imprezą niemal wszystkie miejsca startowe były już zarejestrowane.