Brzeskie krawcowe szyją maseczki. Wolontariusze organizują zbiórkę rękawiczek i płynów do dezynfekcji

0
fot. Facebook Brzeskie Krawcowe szyją dla służby zdrowia

Od kilku miesięcy wirus z chińskiego Wuhan daje lekcję pokory całemu światu. Globalna pandemia udowadnia, jak bardzo nie byliśmy gotowi na tego typu zagrożenie. Na szczęście – jak zwykle bywa w takich sytuacjach – ludzie potrafią się jednoczyć i pomagać tym na pierwszej linii frontu. Przykładów na bezinteresowną pomoc w walce z koronawirusem nie musimy szukać daleko.


Kilka dni temu informowaliśmy, że brzescy przedsiębiorcy z branży gastronomicznej postanowili dostarczać posiłki na brzeski Szpitalny Oddział Ratunkowy. Sprawy w swoje ręce – w dosłownym znaczeniu tego słowa – wzięły również brzeskie krawcowe. Panie utworzyły na Facebooku specjalna grupę, na której organizują się i szyją maseczki dla brzeskiego szpitala, przychodni medycznych, policjantów, strażaków, czy wolontariuszy, którzy robią zakupy osobom starszym.

Jedni oddają niezbędny materiał, inni zbierają potrzebne wstążki, a krawcowe szyją. Pierwsze partie maseczek rozeszły się błyskawicznie, jednak produkcja nie zwalnia. Każdy, kto chciałby w jakimś stopniu pomóc może dołączyć do facebookowej grupy „Brzeskie Krawcowe szyją dla służby zdrowia”.

Warto dodać, że na portalu społecznościowym pojawiają się także inne formy pomocy, a mianowicie bezpośrednie zbiórki maseczek, lateksowych rękawiczek, czy płynów do dezynfekcji. Jedną z takich akcji prowadzi pani Daria Kiwacz.

– Jeśli ktoś posiada gotowe maseczki, lateksowe rękawiczki lub płyn do dezynfekcji, i chciałby te produkty przekazać lekarzom i pielęgniarkom, to możne kontaktować się ze mną telefonicznie pod numerem 793-011-279. Zbiórkę prowadzę dla szpitali w Brzegu, Oławie oraz dla podstacji ratownictwa medycznego Jelczu-Laskowicach – mówi wolontariuszka.