Dźwig spadł z barki do Kanału Gliwickiego w Kędzierzynie-Koźlu. Do akcji ruszyli strażacy z Brzegu

0
fot. KP PSP Brzeg

Dziś (25.03), w Kędzierzynie-Koźlu doszło do groźnego zdarzenia. Podczas prac w śluzie na Kanale Gliwickim do wody wpadł dźwig. Do akcji zadysponowano m.in. grupę strażaków ratownictwa technicznego z Brzegu.


– Do akcji na Kanale Gliwickim zadysponowano grupę techniczną z Brzegu, trzy zastępy JRG oraz pojazd operacyjny. Na czas prowadzonych działań w Kędzierzynie-Koźlu, w zabezpieczeniu powiatu brzeskiego pomagają nam jednostki OSP z Lubszy i Przylesia – informuje mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Akcja ratownicza w Kędzierzynie-Koźlu będzie bardzo skomplikowana. Kilkudziesięciotonowy dźwig wpadł do wody z wyciągniętym ramieniem. Znaczna cześć maszyny znajduje się pod wodą.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 9:23. Podczas prac budowlanych przewrócił się dźwig, który stał na barce. Na miejsce zdarzania dojechała grupa ratownictwa technicznego z Brzegu. Na chwilę obecną dźwig został ustabilizowany i wykluczyliśmy wycieki substancji ropopochodnych. Będziemy podejmować dalsze działania, musimy ocenić czy sprzętem, którym dysponujemy będziemy mogli podnieść dźwig z wody – mówi nam bryg. Leszek Morkis, oficer prasowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu.