NFZ uruchomił dodatkowy numer infolinii ws. koronawirusa dla dzwoniących z zagranicy

0
fot. zdjęcie ilustracyjne / krakow.policja.gov.pl

W piątek (27.03), uruchomiony został dodatkowy numer Telefonicznej Informacji Pacjenta dla osób dzwoniących z zagranicy w sprawie koronawirusa – podał Narodowy Fundusz Zdrowia. Wcześniej NFZ otrzymywał sygnały o trudnościach z połączeniem się z bezpłatnym numerem infolinii NFZ 800 190 590 poza Polską.


Od teraz osoby korzystające z usług zagranicznych operatorów mogą zadzwonić pod całodobowy numer: (+48) 22 125 66 00. NFZ podaje, że konsultanci infolinii odbierają dziennie kilka tysięcy połączeń od osób pragnących uzyskać informacje związane z koronawirusem.

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia od niedawna jest częściowo obsługiwana przez voicebot`a – inteligentnego asystenta. Automat służy wsparciem, w sytuacji kumulacji połączeń przy udzielaniu najczęściej zadawanych, podstawowych pytań, przy których nie jest wymagana konsultacja ze specjalistą.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami można połączyć się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Do dyspozycji pacjentów jest również czat z konsultantem, obsługa w języku angielskim a także wideorozmowa z tłumaczem języka migowego.

(PAP / Katarzyna Lechowicz-Dyl)