Latające i pływające szpitale do walki z CoVID-19

0

Pandemia sprawia, że mobilizowane są wszelkie możliwe środki do walki z groźnym wirusem. Nic więc dziwnego, że do działań zostało zaprzęgnięte także wojsko. Powstają specjalne jednostki latające i pływające przeznaczone do hospitalizowania zainfekowanych osób.

Latające i pływające szpitale gotowe do działania

Marynarka USA ma na stanie dwa gigantyczne szpitale pływające. Każdy z nich jest zdolny do przyjęcia tysiąca chorych pasażerów. Obecnie jeden znajduje się w porcie w Nowym Jorku, a drugi w Los Angeles.

Niemieckie Luftwaffe posiada latający szpital, którym jest potężny samolot Airbusa A310 MedEvac. Znajdują się w nim 44 łóżka. Maszyna jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Dzięki temu będzie można otoczyć opieką aż 25 osób w ciężkim stanie, wymagających intensywną opieką.

Latające i pływające szpitale

Wiadomo, że niemiecka maszyna, jest przygotowana z myślą o najważniejszych osobach w państwie. Okazuje się jednak, że nie ma problemu, żeby używać jej w razie konieczności przerzucania najcięższych przypadków, pomiędzy bardzo oddalonymi placówkami medycznymi, rozsianymi na całym świecie.