Mieszkańcy Brzegu najczęściej zgłaszają spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym

0
Reklama

Od uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa minęło ponad 3,5 roku. Dzięki internetowemu narzędziu do zgłaszania wykroczeń i różnego rodzaju zagrożeń, policjanci podjęli w tym czasie tysiące interwencji. Znaczna większość została potwierdzona, ale zdarzały się również fałszywe, które informowały np. o utonięciu w centrum miasta. Wśród tych prawdziwych brzeżanie najczęściej wskazują na spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa każdemu z nas daje możliwość reakcji wówczas, gdy widzimy niepokojące sytuacje w swoim rejonie. Za pomocą tego interaktywnego narzędzia możemy poinformować policjantów o łamaniu prawa. Każde zgłoszenie jest weryfikowanie przez funkcjonariuszy, a tam gdzie jest potwierdzone eliminujemy nieprawidłowości. Od początku funkcjonowania KMZB policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odnotowali ponad 4 200 zgłoszeń. Przede wszystkim dotyczą one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, nieprawidłowego parkowania, czy grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Od początku 2020 r. mieszkańcy powiatu brzeskiego nanieśli na „mapę” blisko 200 zgłoszeń. Policjanci zweryfikowali je i blisko 70% z nich potwierdzili. W ciągu ostatnich kilkunastu dni na terenie Brzegu zgłoszono 10 przypadków spożywania alkoholu w rejonie centrum miasta, 7 przypadków nieprawidłowego parkowania (w tym 4 niszczenia zieleni), 2 przypadki osób bezdomnych potrzebujących pomocy (w rejonie ul. Rybackiej i Łokietka) oraz po jednym przypadku niewłaściwej infrastruktury drogowej, aktu wandalizmu i grupowania się osób małoletnich zagrożonych demoralizacją.

– Jeśli widzimy, że w naszej okolicy dzieje się coś niepokojącego powinniśmy reagować i zgłosić to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja, należy korzystać z numeru alarmowego 112 – podsumowuje oficer prasowy brzeskiej komendy.

 

Reklama