Policjant z Brzegu z pozytywnym wynikiem na koronawirusa. Kolejni funkcjonariusze idą na kwarantannę

0
fot. archiwum / KPP w Brzegu

Wczoraj (29.04), portal Brzeg24.pl jako pierwszy poinformował o podejrzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z funkcjonariuszy brzeskiej komendy. Informacja ta została potwierdzona przez oficera prasowego KPP w Brzegu. Dziś już wiadomo, że policjant ma wynik dodatni.


Przypomnijmy, że do naszej redakcji zgłosiła się grupa policjantów z brzeskiej komendy, którzy poinformowali nas o swoich obawach. W liście do nas funkcjonariusze napisali, że sprawa jest przed nimi zatajana, a oni obawiają się o zdrowie swoje i swoich rodzin.

Podejrzenie zakażenia koronawirusem potwierdziła w rozmowie z nami oficer prasowy KPP w Brzegu, ale jednocześnie wyjaśniła, że decyzję o tym, którzy policjanci zostali skierowani na kwarantannę podjęły służby sanepidu.

Dziś już wiadomo, że u policjanta z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą potwierdzono zakażenie koronawirusem.

– Potwierdzamy, że u policjanta uzyskano wyniki dodatni. Obecnie przebywa on w izolacji domowej. Pozostałych pięciu funkcjonariuszy, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt, także przebywa w kwarantannie domowej. Dziś dodatkowo skierowano na kwarantannę czterech policjantów – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Warto zaznaczyć, że decyzje o tym, którzy policjanci mają zostać odizolowani podejmowane są przez służby sanepidu na podstawie przeprowadzonego wywiadu z osobami mającymi objawy i ich bezpośrednimi przełożonymi.

Dodajmy, że jeśli ktoś w ostatnim czasie był wzywany do wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, i ma obawy o swoje zdrowie lub wykazuje objawy zakażenia, powinien skontaktować się z sanepidem.