Wyłudziła od seniorki 50 tys. złotych. Policjanci z Brzegu publikują portret pamięciowy

1

Oszust najpierw zadzwonił i przedstawił się jako wnuczek seniorki z Brzegu, a następnie opowiedział jej zmyśloną historię, że spowodował wypadek i potrzebuje pomocy finansowej na adwokata. Chwilę później do mieszkania starszej kobiety przyszła oszustka podająca się za adwokatkę i odebrała 50 tys. złotych, które miało rzekomo pomóc fałszywemu wnuczkowi wyjść z tarapatów prawnych. Niestety, to tylko jeden z wielu sposobów na wyłudzenie pieniędzy.


– Publikujemy portret pamięciowy kobiety podejrzanej o oszustwo metodą „na wnuczka”. Przestępcy zadzwonili do seniorki z Brzegu, informując o rzekomym wypadku samochodowym jej wnuczka. Oszukana kobieta straciła 50 000 złotych – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Poszukiwana kobieta jest w wieku około 30-35 lat, szczupła, wzrost około 160 cm. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu sprawców oszustwa, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzegu pod nr tel. 77 424 00 03 lub nr 112. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość.

– Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji – numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów. Jednocześnie zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych — informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są oszuści, którzy chcą wykorzystać ich życzliwość. Przypomnijmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie pieniędzy – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.