Lubię nocą słuchać gwiazd – gwiazdy czytają Małego Księcia

0
Mały Książę

Małgorzata Kożuchowska, Joanna Koroniewska, Ada Fijał czy Anna Korcz to tylko kilka z gwiazd zaangażowanych w najnowszy projekt Fundacji Mam Marzenie, w którym organizacja przybliża najmłodszym jedno z największych arcydzieł światowej literatury – „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry’ego. Kolejne rozdziały publikowane są w każdy weekend na Facebooku Fundacji Mam Marzenie.

Mimo wprowadzanych kolejnych poluzowań obostrzeń epidemia COVID-19 wciąż zmusza nas do spędzania znacznej części czasu w domu. Wiąże się to z koniecznością znalezienia zajęć zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.

Fundacja Mam Marzenie po raz kolejny wyszła naprzeciw tym potrzebom i zainicjowała kolejny projekt dla całych rodzin. Po prezentowanych w ramach „Domowej Akademii Marzeń” zabawach i zajęciach edukacyjnych dla najmłodszych przyszedł czas na wspólne czytanie ukochanej książki wielu – „Małego Księcia”.

– „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym” – to jeden z pamiętnych cytatów z „Małego Księcia”. W Fundacji nigdy nie zapominamy, jak to jest być dzieckiem, dlatego to właśnie dzieci są w centrum naszego zainteresowania – opowiada Marta Krupa, rzeczniczka prasowa Fundacji Mam Marzenie.

Czytanie książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego zostało zainicjowane przez prezes Fundacji Mam Marzenie – Karolinę Adamską-Woźniak, która przeczytała pierwszy rozdział. Po niej pałeczkę przejęły polskie gwiazdy.

– Opowieść o wartościach, wiernej miłości i relacjach międzyludzkich jest zawsze aktualna, a w czasach, gdy jesteśmy zmuszeni do ograniczenia kontaktów z najbliższymi nam osobami, tym bardziej zyskuje na znaczeniu – kontynuuje Marta Krupa. – W trudnych czasach, w jakich się znaleźliśmy, niezwykle ważne jest przypomnienie sobie najwyższych wartości. Jednocześnie pokazujemy najmłodszym niezwykle piękną i ważną w historii literatury książkę.

Wśród gwiazd, które będą czytać dalsze części „Małego Księcia” znaleźć można m.in.: Marię Niklińską, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską i Barbarę Kurdej-Szatan.

Premiery kolejnych rozdziałów odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 19.00 na facebookowym fanpage’u Fundacji Mam Marzenie: https://www.facebook.com/FundacjaMamMarzenie/.