Silna brzeska ekipa w #hot16challenge2. Jest sukces młodego rapera. Nominacja dla Burmistrza Wrębiaka

1
#hot16challenge2

#hot16challenge2 to akcja, która powróciła przy okazji epidemii koronawirusa. Muzyczne nominacje kierowane są do bardzo różnych ludzi – nie tylko muzyków. Raperskimi występami popisywali się przecież prezydent Duda, czy też Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Okazuje się, że brzeskie środowisko jest mocno zaangażowane w tę akcję, a nominację otrzymał Jerzy Wrębiak.

Zamiar był jasny. Zebrać milion złotych, które mają wesprzeć lekarzy i pielęgniarki, walczących z epidemią koronawirusa. Akcja przerosła jednak założenie organizatora. W chwili gdy piszę te słowa, na koncie zbiórki jest już grubo ponad 3 miliony złotych, a końca nie widać.

Zresztą #hot16challenge2 już dawno przestał być akcją dla muzyków – stał się wydarzeniem, w którym biorą udział zwykli ludzie, politycy, aktorzy, ludzie kultury, nauki, celebryci, sportowcy.

Nominację do #hot16challenge2 otrzymał Jerzy Wrębiak

Wszystko w Brzegu rozpoczęło się od Y00nash’a, który nagrywając swoją szesnastkę nominował młodego kajtka, a także innego Brzeskiego amatorskiego rapera – Pedro.

To właśnie młody kajtek jest sprawcą nominacji burmistrza Jerzego Wrębiaka. I tak oto #hot16challenge2 dosięgnął włodarza Brzegu. Na muzyczną odpowiedź ma czas do sobotniego wieczoru.

Jak powiedział mi Jonasz Szukała (Y00nash) zdarzają się drobne opóźnienia, bo wiadomo, że ludzie spoza muzycznego światka, czasami potrzebują nieco więcej czasu, żeby ogarnąć wyzwanie.

– Pomożemy. Gdyby Pan Burmistrz nie miał pomysłu, albo nie mógł sobie z czymś poradzić, to chętnie go wesprzemy. Jeśli oczywiście zdecyduje się nagrać swoją szesnastkę! – powiedział Y00nash.

Dodatkowo wcześniej swoją szesnastkę nagrał Janek Jaki, który także pochodzi z Brzegu, a obecnie studiuje poza miastem. W tym wypadku mamy do czynienia z sukcesem na skalę ogólnopolską.

Jego wykonanie dostało wyróżnienie od redakcji newonce.net, jako jedna z 10 najlepszych 16 z „podziemia”. Oznacza to, że jest jednym z najlepszych amatorów, którzy zdecydowali się wziąć udział w #hot16challenge2.  

– To naprawdę ważne wyróżnienie i prestiż – mówi Y00nash

Raperzy nie wiedzą ile pieniędzy nazbierało ich wykonanie. Pieniądze trafiają na wspólne konto. Zresztą młodzi muzycy zgodnie twierdzą, że to nie ma znaczenia. Liczy się udział w akcji oraz nazbierana kwota, która wesprze lekarzy i pielęgniarki, działających na pierwszej linii.

– Czy marzy się mi muzyczna kariera? W sumie to o tym nie myślałem. Szesnastka się udała, koledzy trochę pomogli. Zobaczę co się wydarzy. Na razie nic nie zdradzam. – powiedział Y00nash