Policjanci z brzeskiej grupy „SPEED” zatrzymali piratów drogowych

0
fot. KPP w Brzegu

Jeden stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a drugi może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Chodzi o kierowców, którzy kilka dni temu zostali zatrzymani przez brzeską grupę „SPEED”.


– Policjanci z brzeskiej grupy „Speed” podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy rażąco naruszają obowiązujące przepisy. Do dwóch takich sytuacji doszło kilka dni temu. Oficer dyżurny skierował funkcjonariuszy na drogę wylotową z miasta. Tam, według zgłoszenia, busem miał się poruszać nietrzeźwy kierowca. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali do kontroli peugeota. Za jego kierownicą siedział 35-letni mężczyzna. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu, a jego mowa była niewyraźna. Alkomat pokazał, że brzeżanin w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania – informuje mł. Asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Tego samego dnia policjanci z grupy „Speed” weryfikowali również zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Według jednego z nich wynikało, że w Szydłowicach kierowcy nie stosują się do obowiązującej „pięćdziesiątki”.

– Policjanci w tym miejscu nagrali wideorejestratorem, jak 24-letni kierowca audi w terenie zabudowanym jechał 106 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h. Funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Stracił on również uprawnienia na najbliższe 3 miesiące – wyjaśnia Patrycja Kaszuba.

Policjantka apeluje o zachowanie rozsądku i wyobraźni na drodze. Zbyt duża prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Podobnie sprawa się ma z nietrzeźwymi kierowcami.