Raport MZ: już 25048 zakażeń od początku epidemii. 222 nowych przypadków w Polsce, w tym kolejne 4 na Opolszczyźnie

0
fot. archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Resort zdrowia poinformował dziś (4.06) popołudniu o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2: – „222 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirusem z województw: łódzkiego (112), mazowieckiego (50), śląskiego (16), podlaskiego (11), dolnośląskiego (8), małopolskiego (6), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1), pomorskiego (1).”.


Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 25 048 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 693 na Opolszczyźnie (aktualna liczba chorych 263). W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w województwie opolskim potwierdzono kolejne 4 nowe zachorowania na Covid-19.

„Informujemy o czterech, nowych zakażeniach koronawiursem w regionie. Dot. to mieszkańców pow. kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Opola. Pow. kędzierzyńsko-kozielski To dwie kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w wieku senioralnym. Wszyscy są w stanie dobrym, przebywają w kwarantannie domowej, zakazili się lokalnie. Opole W Opolu koronawirus potwierdzono u kobiety w wieku senioralnym, która przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Jej stan jest dobry, zakaziła się lokalnie.” – czytamy w komunikacie biura wojewody opolskiego.

Dodajmy, że od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarły 1117 osoby (w tym 49 na Opolszczyźnie). 12 227 pacjentów wyzdrowiało (w tym 381 na Opolszczyźnie). Ozdrowieńcy –  7 nowych przypadków, to mieszkańcy powiatów oleskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, opolskiego, strzeleckiego i miasta Opole.