Policjanci na rowerach będą patrolować Brzeg

0
fot. KPP w Brzegu

Podobnie jak latach ubiegłych, funkcjonariusze z Opola będą wspierać swoich kolegów z brzeskiej komendy. Policjanci w sezonie wiosennym i letnim patrolują na rowerach teren miasta.


– Patrole rowerowe przede wszystkim sprawdzają zachowanie pieszych i rowerzystów, a także osób aktywnie spędzających wolny czas na rolkach czy hulajnogach. Dbają o bezpieczeństwo i reagują gdy prawo jest łamane. W tym zakresie wspierają nas policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Za dwa tygodnie skończy się wiosna i rozpocznie sezon letni. Policjanci z opolskich oddziałów prewencji docierają w miejsca, do których radiowóz nie dojedzie, a patrolowi pieszemu zajęłoby to znacznie więcej czasu. Mundurowi na rowerach działają w pełnym zakresie, a więc nie tylko interweniują w razie popełnienia wykroczenia, ale sprawdzają także legalność posiadanych jednośladów oraz weryfikują zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Patrole rowerowe oprócz parków, swoim nadzorem obejmują centrum miasta, skwery zieleni między blokami, a także miejsca wyłączone z ruchu. Wakacje tuż, tuż. Uczniowie i studenci zakończą zdalne nauczanie w swoich domach i wtedy na dobre rozpocznie się ich odpoczynek. Wówczas policjanci będą dbać o bezpieczeństwo dzieci, ale również młodzieży, która na pewno będzie częściej spędzała czas na świeżym powietrzu – podsumowuje Patrycja Kaszuba.