Kolizja trzech aut na DK 94 w okolicach Skorogoszczy

0
fot. Czytelnik

Dziś (10.06) rano, na drodze krajowej 94 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Pomocy medycznej wymagała jedna osoba, ale na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. DK 94 była zamknięta w obu kierunkach, obecnie w miejscu kolizji nie występują już żadne utrudnienia w ruchu drogowym.


– Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Brzegu oraz po jednym OSP z Lewina Brzeskiego i Skorogoszczy. Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecku, które podróżowało w jednym z aut – mówi mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

O okolicznościach zderzenia trzech aut opowiada oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu:
– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 6:50. Kierowca audi (39 l.) nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył mercedesa, w wyniku czego 44-letni kierowca mercedesa najechał na tył kolejnej osobówki – renault. Nikt z kierowców i pasażerów nie wymagał hospitalizacji, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Na sprawcę nałożony został mandat w wysokości 250 zł oraz 6 punktów karnych – wyjaśnia mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Droga krajowa 94 była zamknięta w obu kierunkach. Obecnie w miejscu zdarzenia nie ma już żadnych utrudnień w ruchu.