Poznaliśmy cenę PlayStation 5 – jest nieźle

0
PlayStation 5

Myślę, że mało komu trzeba przedstawiać serię konsol od Sony, PlayStation. Już niedługo w sprzedaży ukazać ma się nowy członek tej rodziny, przedstawiciel nowej generacji konsol. Do tej pory poznaliśmy dość sporo z jej specyfikacji, lecz cena wciąż pozostała tajemnicą. Teraz, dzięki sklepowi x-kom, to się zmieniło.

Będzie drożej niż PS4 w dniu premiery, ale i tak bardzo przystępnie

Najnowsza konsola od japońskiego giganta, Sony, zapewniać będzie użytkownikowi znacznie wyższą wydajność. To przełoży się na o wiele lepszy komfort rozgrywki – nie tylko pod kątem płynności, ale i jakości obrazu. Jego wygląd to kwestia sporna, jedni go zachwalają za nowoczesność, drudzy z kolei śmieją się. Jak wiadomo, gusta guściki, każdy ma swoje. Znacznie ciekawszą informacją od jej wyglądu jest natomiast cena, którą przez mały wyciek na stronie sklepu x-kom udało się nam poznać.

PlayStation 5 x-kom

Okazuje się, że konsola PlayStation 5, wraz z dyskiem SSD o pojemności 1 TB, będzie kosztowała 2499 zł. To około 600 zł więcej, aniżeli PlayStation 4 w dniu premiery, jednakże ta różnica jest jak najbardziej zrozumiała. W końcu, mamy tu do czynienia ze znacznie nowszą, lepszą technologią, a sama wartość złotówki też uległa zmianie. Uważam więc, iż jest to naprawdę adekwatna kwota do tego, co otrzymamy od Sony, a więc sprzęt, który posłuży nam dość długo. Należy jednak brać poprawkę na to, że ta cena tak naprawdę może jeszcze ulec zmianie. Ta oferta w sklepie x-kom to najprawdopodobniej jedynie tzw. placeholder. Przygotowali miejsce na tę konsolę, szykują się na wprowadzenie jej do sprzedaży. Wątpię jednak, by ta kwota została jednak zmieniona. Jestem ciekaw, ile będzie kosztowała nadchodząca konsola od konkurencji, a więc Xbox One Series X. Dopiero gdy poznamy ją, będziemy mogli w pełni ocenić, która konsola jest opłacalna. Sądzę jednak, że cena może być bardzo zbliżona. Szykujecie się do kupienia nowej konsoli? Która z nich przemawia do Was bardziej? PlayStation 5 czy może jednak Xbox One Series X?