Julia wśród żołnierzy

0
fot. Klub

11 lipca po raz kolejny żołnierze służby przygotowawczej mieli okazję zapoznać się z ofertą kulturalną Klubu Wojskowego w Brzegu.


Spotkanie było niezwykle atrakcyjne, ponieważ na scenie zaprezentowała się Magdalena Mazurkiewicz, wokalistka od wielu lat związana z Klubem. W recitalu zatytułowanym „Julia” wcieliła się w główną postać. Bohaterka zawiedziona nieszczęśliwą miłością postanawia wyjechać z miasta. W pięknych i lirycznych słowach piosenek opisuje swoje przeżycia i rozterki. Schodząc ze sceny pozostawia wśród widzów niedosyt i chęć poznania jej dalszych losów. Recital, wyreżyserowany przez Janę Koronkiewicz, zakończył się owacjami.

Tego dnia żołnierze młodego rocznika, jako jedni z niewielu do tej pory, mieli też okazję zobaczyć prapremierę widowiska estradowego przygotowanego przez „Biedronki” „Inwencję Junior” i przyjaciół – Aleksandrę Szyszkę, Krzysztofa Kołodziejczyka i Grzegorza Kuryłę. Estrada pt.: „Byście się miłowali”, inspirowana słowami św. Jana Pawła II, przygotowana została pod koniec czerwca br. w formie video. O przygotowaniach do nagrań i ich przebiegu opowiedziała Anna Glińska, omawiając przy okazji specyfikę i różnice pomiędzy nagraniem a prezentacją sceniczną.

Na podsumowanie zaprezentowany został, również w formie video, recital Karoliny Sałatkiewicz pt. „Zbudź się człowieku”.
Wszystkie prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród żołnierzy. Dzięki temu poznali oni specyfikę działalności brzeskiego Klubu Wojskowego i być może w przyszłości już jako czynni zawodowo żołnierze korzystać będą wraz ze swoimi rodzinami z oferty kulturalnej. O obsługę techniczną (nagłośnienie i oświetlenie) zadbał Rafał Ochociński.

R.O.