Face ID nie tylko na iPhone’ach?

0
Apple logo

Od 2017 roku Apple zastąpiło Touch ID nową metodą biometrycznego zabezpieczenia – Face ID (wyjątkiem jest iPhone SE 2020). Jest to nic innego, jak rozpoznawanie twarzy przy użyciu specjalnego modułu, co oznacza nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo. Już niedługo zagości to także na komputerach tego producenta!

macOS Big Sur zdradził nam mała tajemnicę!

Mam dobrą informację dla fanów marki Apple. Już niedługo nie tylko komputery z Windowsem będą obsługiwały rozpoznawanie twarzy. Jak się okazuje, w kodzie źródłowym wersji testowej nowego systemu operacyjnego macOS, nazwanego Big Sur, znaleziono kilka ciekawych wzmianek. Przede wszystkim odnaleziono w kodzie tego systemu hasło PearlCamera. Co to oznacza? To samo znaleziono 3 lata temu w kodzie oprogramowania iPhone X, to nazwa kodowa modułu, który jest odpowiedzialny właśnie za rozpoznawanie twarzy. Oprócz tego, znaleziono także takie hasła jak FaceDetect czy BioCapture. Znając absolutne podstawy angielskiego można zatem domyślać się, że chodzi tutaj o biometryczne zabezpieczenie, jakim jest Face ID.

MacBook Pro

Wszystko zatem wskazuje na to, że nadchodzące MacBooki oraz Maci otrzymają właśnie tę funkcję. Niekoniecznie muszą być to jednak najnowsze ich komputery, równie dobrze może to być jeszcze następna generacja. Niemniej, widać, że firma nad tym pracuje. Moim zdaniem, to bardzo dobre rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo oraz daje wygodę użytkownikowi tego sprzętu. Tylko co z tymi, którzy zaklejają kamerki? Może to nakłoni ich do odsłonięcia tego miejsca? A czy Wy zaklejacie kamerki w laptopach? Co sądzicie o tej zmianie? Może mamy tu jakichś posiadaczy komputerów Apple, czekacie na tę nowość?