Zderzenie ciężarówki z autem osobowym na DK 94 [aktualizacja]

0

Dzisiaj (31.07), około 11.50 na drodze krajowej nr 94 (na wysokości zjazdu w kierunku Gierszowic) doszło do zderzenia auta ciężarowego z pojazdem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w obu samochodach znajdowali się tylko kierowcy bez pasażerów. 

– Do akcji zadysponowane zostały 3 zastępy JRG z Brzegu oraz auto operacyjne z zastępcą dowódcy jednostki. Na miejscu są prowadzone działania ratownicze – informuje mł. asp. Marek Zagórski.

W miejscu zdarzenia droga jest zablokowana w obu kierunkach. Objazd od strony Brzegu wyznaczono przez Gierszowice. Policja ustala okoliczności w jakich doszło do zderzenia obu pojazdów.

AKTUALUZACJA

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 64-letni kierowca passata rozpoczął manewr wyprzedzania w momencie, gdy był już wyprzedzany przez 60-letniego kierowcę ciężarówki. W konsekwencji doszło do zderzenia obu pojazdów. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 64-latek został przewieziony do szpitala na badania. Ruch na drodze został odblokowany po godz. 13 – informuje asp. sztab. Bogusław Dąbkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.