Kina Odra zaprasza na ciekawe sierpniowe propozycje filmowe oraz na dwa muzyczne spotkania

0

Tylko do czwartku 6 sierpnia na dużym ekranie Kina Odra zobaczycie wzruszające kino familijne o wielkiej przyjaźni między człowiekiem a psem, czyli „Zew kwi” oraz stylowy kryminał neo-noir – „Jezioro dzikich gęsi”. W dalszym ciągu możecie oglądać pierwszą kinową animację ze Scooby-Doo w roli głównej, a od piątku 7 sierpnia zapraszamy również na krwawy thriller „Polowanie” i intymny dziennik w reżyserii Aleksandry Potoczek – „xABo: Ksiądz Boniecki”.


Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu w Kinie Odra! 

W tym tygodniu zapraszamy Was również na dwa inne wydarzenia, które realizowane są w przestrzeni miejskiej Oławy. Pierwszy event to spotkanie muzyczne „Kilka czułości”, na które zapraszamy do parku Miejskiego obok Dworca PKP w Oławie, drugie wydarzenie to interdyscyplinarna impreza hip-hopowa, która odbędzie się 9 sierpnia na Placu przy ulicy Młyńskiej i boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie. Zapraszamy, wstęp wolny!

 

Polowanie 

Trzymający w napięciu thriller akcji, z nutą czarnego humoru, zrealizowany przez twórców „Uciekaj!” i „Nocy oczyszczenia”. 

Dwunastu zupełnie obcych sobie ludzi buzi się na polanie, w niewiadomym sobie miejscu. Nie mają pojęcia, w jaki sposób się tam dostali. Nie wiedzą, że zostali wybrani – w konkretnym celu – by zostać upolowanymi dla sportu przez narcystycznych członków globalistycznej elity. Wśród ofiar spisku znajduje się Crystal – kobieta, która odwraca swoją rolę obiektu łowów, sama stając się łowcą, gdyż zna reguły gry o przeżycie lepiej od samych jej twórców. Sukcesywnie eliminując myśliwych, Crystal dostaje się w końcu do głównej sprawczyni mrocznej inicjatywy.

Kiedy gramy?

07/08 godz. 20:00; 08/08 godz. 20:00; 09/08 godz. 20:00. 

Bilety online: 

http://kultura.olawa.pl/filmy/polowanie/ 

 

xABo: Ksiądz Boniecki

Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek. Tramwajami, samolotami, pociągami, autobusami, samochodami tytułowy xABo (to skrócony autograf, którego używa on w korespondencji z przyjaciółmi) przemierza Polskę, a napotkane w podróży osoby otwierają przed nim swoje „walizki” wątpliwości, zaniechań, smutku; bagaże pełne fundamentalnych pytań, jakie stawia sobie każdy człowiek. W poszukiwaniu odpowiedzi na nie, ekipa przebyła wraz z bohaterem 50 tysięcy kilometrów i podczas trzech lat wspólnej wędrówki była świadkiem setek poruszających, osobistych spotkań… 

Kiedy gramy?

07/08 godz. 18:10; 08/08 godz. 18:10; 09/08 godz. 18:10. 

Bilety online: 

http://kultura.olawa.pl/filmy/xabo-ksiadz-boniecki/ 

 

Zew krwi

Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona „Zew krwi” opowiada porywającą historię Bucka, psa o wielkim sercu, którego świat staje na głowie, gdy wprost z sielskiego domu w Kalifornii trafia na egzotyczne pustynie śnieżne Alaski podczas gorączki złota lat 90-tych XIX wieku. Jako nowicjusz w drużynie psich zaprzęgów – a później jej przywódca – Buck przeżywa przygodę życia, a ostatecznie odnajduje swoje prawdziwe miejsce w świecie i staje się panem swego losu. 

 

 

Kiedy gramy?

04/08 godz. 17:40; 05/08 godz. 15:30; 06/08 godz. 17:40. 

Bilety online: 

http://kultura.olawa.pl/filmy/zew-krwi/ 

 

Scooby-Doo!

„Scooby-Doo!” pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną „apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał… 

 

 

Kiedy gramy?

04/08 godz. 15:30; 05/08 godz. 11:00 i 17:50; 06/08 godz. 15:30; 07/08 godz. 16:00; 08/08 godz. 16:00; 09/08 godz. 16:00. 

Bilety online: 

http://kultura.olawa.pl/filmy/scooby-doo/  

 

Jezioro dzikich gęsi

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.
Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.  
W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza 

 

Kiedy gramy?

04/08 godz. 20:00; 05/08 godz. 20:00; 06/08 godz. 20:00.

Bilety online: 

http://kultura.olawa.pl/filmy/jezioro-dzikich-gesi/ 

 

Spotkanie muzyczne „Kilka czułości”

7 siernia o godz. 20:00 zapraszamy do Parku Miejskiego przy dworcu PKP w Oławie, gdzie w kameralnej i klimatycznej atmosferze letniego wieczoru, na kocyku i podusi, zostaniemy obdarowani „Kilkoma czułościami” dźwięków autorskiej muzyki i śpiewu Anny Kamińskiej z towarzyszącym jej zespołem. Ze sceny w Parku Miejskim popłyną melancholijne melodie i szczere słowa o miłości.
„Kilka czułości” to kameralny koncert plenerowy z muzyką autorską.
„Kilka czułości” to melancholijne melodie i szczere słowa.
„Kilka czułości” to piosenki o kochaniu.
Anna Kamińska łączy pisarskie zacięcie z miłością do muzyki. Pisze, komponuje, śpiewa, gra (ukulele, pianino, autoharfa ). Swój autorski repertuar zaprezentuje w towarzystwie zespołu, który tworzą: Emil Smardzewski (wokal, pianino, gitara), Adrian Ciesielski (instrumenty perkusyjne, wokal), Filip Turkowski (wiolonczela, wokal).

Spotkanie muzyczne „Kilka czułości” realizowana jest w ramach minigrantów Przestrzeń Kultury – Oława 2020. Organizatorem wydarzenia jest Anna Kamińska. 

Więcej informacji na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie.

 

Hip Hop Reunion

„HIP HOP REUNION” to kolejne wydarzenie realizowane w ramach minigrantów Przestrzeń Kultury – Oława 2020, które odbędzie się 9 sierpnia na placu przy ul. Młyńskiej i na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie.

Organizatorem imprezy jest Kamil Kaczmarek, który swoją propozycję kieruje do młodych fanów szeroko pojętej hip-hopowej kultury. Wydarzenie ma interdyscyplinarny charakter i łączy w sobie wszystkie cztery elementy: rapowanie (z konkursem Open Mic), DJ-ing (pokaz z warsztatami), graffiti (pokaz z warsztatami) i taniec Breakdance (pokaz z warsztatami). Ponadto w programie: Streetball, Warsztaty produkcji muzycznej oraz kręcenie dredów i warkoczyków. Szczegółowe informacje, regulamin i zapisy na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie w wydarzeniu Hip-hop Reunion. Zapraszamy 9 sierpnia. Wstęp wolny!