W sierpniu zapraszamy do Kina Odra od wtorku do niedzieli na ciekawe propozycje filmowe! [repertuar]

0
fot. Kino Odra / materiały prasowe

Ptaki nocy
A znacie to o policjantce, kanarku, wariatce i mafijnej księżniczce? „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” to pokręcona historia, opowiadana przez samą Harley w stylu, w jakim tylko ona może ją opowiedzieć. Kiedy najbardziej narcystyczny z bandziorów Gotham, Roman Sionis i jego oddana prawa ręka Zsasz biorą na cel niejaką Cass, w poszukiwania dziewczyny angażuje się całe miasto. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności krzyżuje drogi Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi. Cztery diametralnie różniące się kobiety nie mają wyjścia, muszą współpracować, żeby pokonać Romana.
Kiedy gramy?
12/08 godz. 16:45 i 20:00; 13/08 godz. 16:45 i 20:00; 14/08 godz. 20:05; 15/08 godz. 18:00; 16/08 godz. 20:05
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/ptaki-nocy-i-fantastyczna-emancypacja-pewnej-harley-quinn/

Arab blues
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem. Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli Golshifteh Farahani sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy – wychowani w opresyjnej kulturze – wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są.
Kiedy gramy?
14/08 godz. 18:00; 15/08 godz. 20:30; 16/08 godz. 18.00
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/arab-blues/

Samsam
Młody i nieustraszony Samsam ma prawie wszystko, o czym może marzyć kosmiczny bohater: kochających super-bohaterskich rodziców, grupę super przyjaciół oraz własny latający spodek do odkrywania i zwiedzania kosmosu. Do szczęścia brakuje mu tylko jednego, czyli supermocy. Bo ta, nie wiedzieć czemu, jeszcze się nie ujawniła! Pewnego dnia Mega – nowa tajemnicza koleżanka z klasy Samsama oznajmia chłopcu, że potrafi nauczyć go ponadludzkich zdolności. Zaciekawiony propozycją Samasam wyrusza wraz z Megą w międzygalaktyczną podróż. W jej trakcie odkryje, że przyjaźń i odwaga są najlepszymi supermocami, jakie można zdobyć. 
Kiedy gramy?
14/08 godz. 16:00; 15/08 godz. 16:00; 16/08 godz. 16.00
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/samsam/

Scooby-Doo!
„Scooby-Doo!” pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną „apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał…
Kiedy gramy?
11/08 godz. 16:00; 12/08 godz. 11:00 i 14:30; 13/08 godz. 14:30
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/scooby-doo/

Zew krwi
Zrealizowany na podstawie klasycznej powieści Jacka Londona „Zew krwi” opowiada porywającą historię Bucka, psa o wielkim sercu, którego świat staje na głowie, gdy wprost z sielskiego domu w Kalifornii trafia na egzotyczne pustynie śnieżne Alaski podczas gorączki złota lat 90-tych XIX wieku. Jako nowicjusz w drużynie psich zaprzęgów – a później jej przywódca – Buck przeżywa przygodę życia, a ostatecznie odnajduje swoje prawdziwe miejsce w świecie i staje się panem swego losu.
Kiedy gramy?
11/08 godz. 10:00
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/zew-krwi/

Polowanie
Trzymający w napięciu thriller akcji, z nutą czarnego humoru, zrealizowany przez twórców „Uciekaj!” i „Nocy oczyszczenia”.
Dwunastu zupełnie obcych sobie ludzi buzi się na polanie, w niewiadomym sobie miejscu. Nie mają pojęcia, w jaki sposób się tam dostali. Nie wiedzą, że zostali wybrani – w konkretnym celu – by zostać upolowanymi dla sportu przez narcystycznych członków globalistycznej elity. Wśród ofiar spisku znajduje się Crystal – kobieta, która odwraca swoją rolę obiektu łowów, sama stając się łowcą, gdyż zna reguły gry o przeżycie lepiej od samych jej twórców. Sukcesywnie eliminując myśliwych, Crystal dostaje się w końcu do głównej sprawczyni mrocznej inicjatywy.
Kiedy gramy?
11/08 godz. 20:00
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/polowanie/

xABo: Ksiądz Boniecki
„Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek. Tramwajami, samolotami, pociągami, autobusami, samochodami tytułowy xABo (to skrócony autograf, którego używa on w korespondencji z przyjaciółmi) przemierza Polskę, a napotkane w podróży osoby otwierają przed nim swoje „walizki” wątpliwości, zaniechań, smutku; bagaże pełne fundamentalnych pytań, jakie stawia sobie każdy człowiek. W poszukiwaniu odpowiedzi na nie, ekipa przebyła wraz z bohaterem 50 tysięcy kilometrów i podczas trzech lat wspólnej wędrówki była świadkiem setek poruszających, osobistych spotkań…
Kiedy gramy?
11/08 godz. 18:10
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/xabo-ksiadz-boniecki/


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest 5 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że udostępnicie i zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem, a w komentarzu wpiszecie „Kino Odra”. Pięć pierwszych osób, które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 30 września 2020 r.) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.