Ruszyła nowa zbiórka pieniędzy dla Kuby z Brzegu. Poprzednią akcję zblokował anonimowy donos

0

Brzeska Fundacja „Moc i Siła” rozpoczęła nową zbiórkę pieniędzy dla cierpiącego Kuby Bronowickiego. 17-latka dopadła niezwykle rzadka choroba – zespół Lyella (toksyczna martwica rozpływna naskórka). Wolontariusze z Brzegu już wcześniej zorganizowali zrzutkę, na której udało się zebrać 70 tys. złotych, jednak anonimowa osoba zgłosiła akcję jako oszustwo. Pieniądze na leczenie i rehabilitację zostały zablokowane do wyjaśnienia sprawy, ale postępowanie utknęło w prokuraturze na wiele miesięcy.


– Kuba to młody mieszkaniec Brzegu, który musi zmagać się z bardzo bolesnymi skutkami choroby. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne, dlatego już w marcu grupa wolontariuszy z Brzegu zorganizowała zrzutkę i pieniądze udało się zebrać. Radość Kuby i jego mamy nie trwała jednak długo, bo ktoś zgłosił tą akcję na policję jako oszustwo. Pieniądze zostały zablokowane i chłopak nie może z nich skorzystać do czasu wyjaśniania sprawy, a postępowanie trwa już prawie pół roku, bo utrudnia je sytuacja epidemiologiczna – mówi Anna Głogowska z Fundacji „Moc i Siła”.

– Kuba pilnie potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację. Nie wiemy jakimi pobudkami kierowała się osoba fałszywie zgłaszając poprzednią zbiórkę jako oszustwo. Portal zrzutka.pl zaakceptował wszystkie dokumenty medyczne i potwierdził prawdziwość zbiórki. Być może organy ścigania wiedzą kto to zrobił i jakieś konsekwencje zostaną wyciągnięte, bo takie fałszywe zgłoszenie i zablokowanie pieniędzy naraża Kubę na utratę zdrowia a nawet życia. Ten ktoś nie zdaje sobie sprawy, jak ten chłopak cierpi – mówi Łukasz Mardas z Fundacji „Moc i Siła”.

Wolontariusze nie zamierzają czekać z założonymi rękami i tym razem zbiórkę pieniędzy dla Kuby zarejestrowała brzeska fundacja. Wesprzeć młodego mieszkańca Brzegu można bezpośrednio na platformie zrzutka.pl >>>TUTAJ<<< lub tradycyjnym przelewem bankowym:

Odbiorca: Zrzutka.pl sp. z o. o., al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław
Nr konta: 11 1750 1312 6883 5544 2970 8639
Tytuł przelewu: Ponowne wsparcie dla Kuby