Poszukiwana za oszustwo metodą „na wnuczka”

0
fot. Portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o oszustwo metodą "na wnuczka"

Policjanci z Brzegu opublikowali portret pamięciowy podejrzewanej o oszustwo metodą „na wnuczka”. Kobieta wspólnie z innymi osobami wyłudziła od mieszkanki Brzegu 40 000 złotych. Jeśli ktoś widział lub zna poszukiwaną kobietę, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami brzeskiej komendy pod nr tel. 47 86 332 03.


– Do 75-letniej mieszkanki Brzegu zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej wnuka. Poinformował ją, że członek jej rodziny spowodował wypadek. Teraz musi wpłacić wysoką kaucję, aby mężczyzna uniknął kary więzienia. Seniorka długo się nie zastanawiając wybrała wszystkie oszczędności z banku. Chwilę później, na jednej z ulic w mieście przekazała 40 tys. złotych kobiecie, która miała być rzekomo adwokatem członka rodziny – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalili rysopis podejrzewanej. To kobieta w wieku około 26 lat, szczupła, wzrost około 160 cm, włosy czarne, cera śniada. Osoby, które znają jej tożsamość lub wiedzą gdzie może przebywać, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr tel. 47 86 332 03.

– Z naszej strony zapewniamy pełną anonimowość. Cały czas też apelujemy o ostrożność w kontakcie z osobami, które dzwonią do nas, przedstawiają się za naszą rodzinę i żądają pieniędzy. Apelujemy również do młodych osób, aby były w kontakcie ze swoimi dziadkami i podczas odwiedzin lub rodzinnych spotkań opowiadali im o metodach oszustów. Niech wiedzą, że oszuści działają wszędzie i o każdej porze, dlatego czujności nigdy za wiele – podsumowuje policjantka z brzeskiej komendy.