Policjanci rozbili szajkę kradnącą rowery. Zabezpieczono blisko 80 jednośladów

0
fot. KPP w Brzegu

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 3 mieszkańców miasta podejrzanych o liczne kradzieże rowerów. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, gdy dostawczym samochodem przewozili skradzione wcześniej jednoślady. Kolejne rowery policjanci zabezpieczyli w pomieszczeniach gospodarczych zatrzymanych mężczyzn – łącznie blisko 80 sztuk. Właściciele mogą zgłaszać się na policję po odbiór swoich jednośladów. 


Od początku lipca do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu wpływały zawiadomienia dotyczące kradzieży rowerów. Poszkodowani wyceniali swoje straty od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

– „W czasie, kiedy technik kryminalistyki wykonywał oględziny, policjanci ustalali świadków oraz przesłuchiwali poszkodowanych. Szereg wykonanych czynności operacyjnych oraz materiały, które zgromadzili śledczy, pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych w tej sprawie” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

W niedzielę (6. września), na jednej ze stacji benzynowych w Brzegu, śledczy zatrzymali trzech mężczyzn. To 58-latek i dwóch 29-letnich mieszkańców Brzegu. W dostawczym citroenie policjanci zabezpieczyli 11 rowerów. Jak się okazało, część z nich pochodziła z kradzieży. 

– „Policjanci przeszukali także warsztat i pomieszczenia gospodarcze należące do zatrzymanych. Tam znaleźli kolejne rowery. Łącznie policjanci zabezpieczyli 79 rowerów oraz ram rowerowych. Zatrzymani usłyszeli 15 zarzutów kradzieży. Dodatkowo dwóch z nich odpowie za posiadanie amfetaminy. Teraz cała trójka musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia” – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Osoby, które w ostatnim czasie utraciły swoje jednoślady proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. Policjanci zwracają uwagę, aby zabrać ze sobą dokumenty zakupu, numer ramy, zdjęcie lub inne dokumenty, na podstawie których można zidentyfikować utracony rower.