„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – Kino Odra zaprasza na premierę filmu

0

W tym tygodniu zapraszamy do Kina Odra na premierę głośnego filmu opartego na faktach, którymi żyła cala Polska – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Ponadto na dużym ekranie wyczekiwana produkcja Disneya – „Mulan” – także w wersji 3D a do czwartku 17 września najnowszy film Christophera Nolana -„Tenet”.Mamy też wyjątkową niespodziankę dla fanów malarstwa! 19 września o godz. 21:00 zapraszamy do Kina Odra na nieodpłatny pokaz wystawy na ekranie: „Młody Picasso”. Wystawę pokazujemy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują wejściówki. A jeśli zatęskniliście za koncertami na żywo, 20 września o godz. 18:00 w OWE Odra wystąpi Król, który szturmem podbija polską scenę muzyczną. Na tym nie koniec! 25 września o godz. 19:15 zapraszamy na najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju „Tego jeszcze nie grali”. Są jeszcze wolne miejsca! Szczegóły na stronie kultura.olawa.pl.


25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – to fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania: Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?
Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.
Kiedy gramy?
18/09 godz. 17:30 i 20:10; 19/09 godz. 16:00 i 18:30; 21/09 godz. 17:30 i 20:05.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/25-lat-niewinnosci-sprawa-tomka-komendy/

Mulan – również w 3D!
Mulan opowiada historię nieustraszonej młodej dziewczyny, która w męskim przebraniu wyrusza do walki w obronie swojego kraju. Będąc nieodrodną córką wielkiego wojownika, Hua Mulan jest szybka, nieustraszona i zdeterminowana. Kiedy cesarz nakazuje, aby jeden mężczyzna z każdej rodziny służył w jego armii, Mulan zajmuje miejsce swojego chorego ojca. Jako Hua Jun staje się jednym z największych chińskich wojowników…
Kiedy gramy?
14/09 godz. 15:00 (2D dubbing) i 17:30 (2D napisy); 15/09 godz. 15:00 (2D dubbing) i 17:30 (2D napisy); 16/09 godz. 15:00 (2D dubbing) i 17:30 (2D napisy); 17/09 godz. 15:00 (2D dubbing) i 17:30 (3D dubbing); 18/09 godz. 15:00 (3D dubbing); 19/09 godz. 13:30 (2D dubbing); 21/09 godz. 15:00 (2D dubbing).
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/mulan/

Tenet
Jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych produkcji jeszcze tylko do czwartku w Kinie Odra! Dzieło stworzył znakomity reżyser Christopher Nolan, twórca m.in. „Incepcji”. I w duchu tej słynnej opowieści science-fiction ma pozostać także najnowszy jego film… Spodziewajcie się skomplikowanej narracji, przekraczania wymiarów i manipulacji czasem. W fabule nowego filmu pojawia się temat III wojny światowej. Zapobiec jej będzie próbował jeden z tajnych agentów tytułowej organizacji „Tenet”, w którego rolę wcielił się John David Washington. Towarzyszyć mu będzie postać grana przez Roberta Pattinsona. W produkcji zobaczymy też takich aktorów jak chociażby – Elizabeth Debicki, Aarona Taylor-Johnsona, Clémence Poésy, Michaela Caine’a oraz Kennetha Branagha.  
Kiedy gramy?
14/09 godz. 20:00; 15/09 godz. 20:00; 16/09 godz. 20:00; 17/09 godz. 20:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/tenet/

Wystawa na ekranie: Młody Picasso
W dniu 19 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa o godz. 21:00 zapraszamy do Kina ODRA na nieodpłatny pokaz filmu w reżyserii Phila Grabsky’ego opowiadający o jednym z najwybitniejszych artystów wszech czasów. Pablo Picasso aż do swojej śmierci w 1973 roku był jednym z najbardziej płodnych artystów. Wiele filmów zajmowało się późniejszymi latami jego życia i twórczości – dziełami i szerokim kręgiem przyjaciół. Ale gdzie i jak to się wszystko zaczęło? Co spowodowało, że Picasso zajął pierwsze miejsce wśród twórców sztuki europejskiej? Nadszedł czas, aby spojrzeć na wczesne, zwykle pomijane, lata życia Picassa; wychowanie i naukę, które doprowadziły do jego niezwykłych osiągnięć. Trzy miasta odegrały kluczową rolę w kształtowaniu się przyszłego malarza: Malaga, Barcelona i Paryż. Ściśle współpracując ze wszystkimi trzema Muzeami Picassa, autorzy filmu wyjaśniają, jak wzniósł się na takie wyżyny geniuszu. Bezpłatne wejściówki dostępne od 11 września w: kasie Kina Odra, Bibliotece „Koronka” oraz w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego.
Szczegóły na:
http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/wystawa-na-ekranie-mlody-picasso/

Koncert Błażeja Króla
Jeśli jesteście fanami Męskiego Grania z pewnością ucieszy Was wiadomość, że gwiazda tegorocznej edycji – KRÓL już 20 września wystąpi (tym razem na żywo a nie online!) w OWE ODRA w Oławie.
„Błażej Król to jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie jednoosobowo sprawia, że termin „piosenka poetycka” przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze „swetrzastym” obciachem. Mieszając w jednym sosie elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, tworzy mieszankę jedyną w swoim rodzaju…” – Jakub Żulczyk.
Płyta Roku 2019 za „Nieumiarkowania”, Męskie Granie 2020 w towarzystwie Darii Zawiałow i Igora Walaszka… Jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia szturmem podbija polski rynek muzyczny. Błażej Król sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” oraz “Przez Sen”. Za płytę ,,Przewijanie na Podglądzie” Król został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki” a także nominowany do wielu nagród. Król ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce a za ostatnią płytę ,,Nieumiarkowania”, którą promować będzie w Oławie, artysta otrzymał prestiżową nagrodę Paszporty POLITYKI.
Tym bardziej warto zobaczyć Artystę na żywo już 20 września o godz. 18:00 w OWE Odra w Oławie na „ekskluzywnym”, bo tylko w połowie wypełnionym publicznością (ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne) koncercie.
Zapraszamy! Zostały ostatnie wolne miejsca. Przyjdź i przekonaj się sam o sile i energii polskiej muzyki! Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.

Bilety online:
https://cso.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=6601

Kabaret Moralnego Niepokoju
Mamy jeszcze bilety na Kabaret Moralnego Niepokoju 25 września na godz. 19:15!
Chcecie się pośmiać? Zapraszamy!
„Tego jeszcze nie grali” – to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu „Ucho prezesa”. Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można? Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej – eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.
Na koniec bisy, a tam – największe hity.
Bilety w cenie 90 zł dostępne w kasie OWE Odra i na https://cso.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=6519.
Organizator wydarzenia – Agencja Artystyczna ART.