Pijany kierowca audi uderzył w przepust wodny. Policja apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu

0
fot. KPP w Brzegu

Pomimo zaostrzenia kar za jazdę pod wpływem alkoholu, a także częstych kontroli trzeźwości przez policję, na drogach wciąż nie brakuje pijanych kierowców. Funkcjonariusze z brzeskiej komendy niemal każdego tygodnia zatrzymują po kilka nieodpowiedzialnych osób. Nie inaczej było w ciągu ostatnich dni.


– Niestety, wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i nie zdają sobie sprawy, jak ogromnym są zagrożeniem dla siebie i innych, kiedy kierują będąc pod wpływem alkoholu. Przez ostatnie dni brzescy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał blisko 3 promile – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

12 września ok. godz. 13:20, do służb dotarło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie wojewódzkiej nr 385 w pobliżu miejscowości Kopice. 39-letni kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przepust wodny.
– Szybko się okazało, że 39-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna podróżował sam. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala – informuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Kolejny kierowca „na podwójnym gazie” wpadł 15 września na terenie gminy Lewin Brzeski. 33-latek przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość o 23 km/h. Miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.
Również na terenie gm. Lewin Brzeski doszło do zatrzymania innego pijanego kierowcy. 21-latek nie zapanował nad swoim fordem i uderzył w drugi zaparkowany samochód. Tym razem urządzenie pokazało, że młody kierowca w organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu.

– Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak najbardziej dotkliwe konsekwencje to te moralne i fizyczne, czyli brzemię czyjejś krzywdy, utraty zdrowia lub nawet życia. Za każdym takim zdarzeniem kryje się również ludzka tragedia. Ktoś traci zdrowie, a za tym zdolność utrzymania siebie i rodziny. Ktoś inny traci ojca, dziecko czy kogoś bliskiego. Dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca jest nietrzeźwy zadzwońmy pod nr 112 i poinformuj policjantów. Sami też nigdy nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu, miejmy z tyłu głowy jakie konsekwencje możemy ponieść – apeluje policjantka.