Kino Odra zaprasza na filmowe hity. Sprawdź repertuar

0

W bieżącym tygodniu w Kinie Odra: głośny film oparty na faktach – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, widowiskowa produkcja Disneya – „Mulan” – także w wersji 3D, a od soboty 26. września „Tarapaty 2” – historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. Na tym nie koniec! 25. września o godz. 17:00 i 19:15 zapraszamy na najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju „Tego jeszcze nie grali”. Są jeszcze wolne miejsca! Mamy też wyjątkową niespodziankę dla fanów Londyńskiego Teatru Narodowego – retransmisja przedstawienia „Wszystko o Ewie” – fascynująca historia o kulisach show-biznesu, zazdrości, ambicji i władzy z Gillian Anderson i Lily James w rolach głównych tylko raz, 27. września na ekranie Kina Odra. Przedstawienie z polskimi napisami.


25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – to fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania: Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?
Historia Tomasza Komendy była tematem głośnego, wyróżnionego nagrodą MediaTory reportażu TVN Grzegorza Głuszaka. Według badań przeprowadzonych przez Wirtualną Polskę o sprawie niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny usłyszało aż 89% Polaków i do dziś uchodzi ona za jedną z najbardziej niechlubnych kart w dziejach polskiego sądownictwa. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Pełna napięcia i mocnych, wyrazistych postaci historia, stworzona według najlepszych zachodnich wzorców. Pokazująca nieznane wątki i rzucająca nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy.
Kiedy gramy?
21/09 godz. 17:30 i 20:05; 22/09 godz. 17:30 i 20:05; 23/09 godz. 17:30 i 20:10; 24/09 godz. 17:30 i 20:05; 26/09 godz. 17:45 i 20:15; 27/09 godz. 17:45 i 20:15; 28/09 godz. 17:45 i 20:15.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/25-lat-niewinnosci-sprawa-tomka-komendy/

Mulan – również w 3D!
Układna, opanowana, pełna wdzięku. Czy taka właśnie jest Hua Mulan? Przyjdź do Kina Odra, obejrzyj „Mulan” i wszystko będzie jasne!
Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy, cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan, najstarsza córka utytułowanego wojownika, decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i… dumnego ojca.
Kiedy gramy?
21/09 godz. 15:00 (2D dubbing); 22/09 godz. 15:00 (2D dubbing); 23/09 godz. 15:00 (3D dubbing); 24/09 godz. 15:00 (2D dubbing).
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/mulan/

Tarapaty 2
Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.
Kiedy gramy?
26/09 godz. 15:45; 27/09 godz. 13:00; 28/09 godz. 15:45.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/tarapaty-2/

Retransmisja spektaklu Teatru Narodowego w Londynie: Wszystko o Ewie
27 września o godz. 15:00 zapraszamy do Kina Odra na fascynującą historię o kulisach show-biznesu, zazdrości, ambicji i władzy. „Wszystko o Ewie” to retransmisja przedstawienia Teatru Narodowego w Londynie z polskimi napisami.
Na scenę przeniesiono filmowe arcydzieło z 1950 r. (rekordowa liczba 14 nominacji do Oscara i aż 6 zdobytych statuetek) w reżyserii Josepha L. Mankiewicza: opowieść o kobietach, cenie sławy, środowiskowych intrygach i konfliktach.
Margo Channing, żywa legenda, od której nie sposób oderwać oczu i pragnąca zbliżyć się do niej jej najwierniejsza fanka – młoda, piękna Eve. Kiedy fascynacja staje się rywalizacją? Jak działają mechanizmy świata sztuki?
W roli Margo Channing, gwiazdy teatralnej u szczytu kariery, obsadzono Gillian Anderson – aktorkę znaną najbardziej z roli agentki Dany Scully w kultowym serialu „Z Archiwum X”, a także z seriali: „Upadek”, „Hannibal” czy „Sex Education”. Z kolei ambitną Eve Harrington, psychofankę Margo, zdeterminowaną, by – nie tylko na scenie – zająć jej miejsce, gra Lily James, wschodząca gwiazda, znana już z hollywoodzkich superprodukcji tj. disneyowski „Kopciuszek” czy musicalu „Mamma Mia! Here We Go Again”.
Za adaptację i reżyserię przedstawienia odpowiada Ivo van Hove, uznany belgijski reżyser („Tragedie rzymskie”, „Szepty i krzyki”, „Sieć”). Autorką muzyki jest rockowa artystka PJ Harvey, której utwory dosłownie hipnotyzują słuchaczy.
Zapraszamy na świetnie obsadzone i zagrane przedstawienie „Wszystko o Ewie”.
Bilety normalne w cenie 25 zł i ulgowe w cenie 20 zł dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.

Bilety online:
https://cso.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=6596

Kabaret Moralnego Niepokoju: Tego jeszcze nie grali
Jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów z najnowszym programem w Oławie!
Mamy jeszcze wolne miejsca na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju 25 września o godz. 19:15 w OWE Odra! Chcecie się pośmiać? Zapraszamy!
„Tego jeszcze nie grali” – to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu „Ucho prezesa”. Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można? Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej – eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.
Na koniec bisy, a tam – największe hity.
Bilety w cenie 90 zł dostępne w kasie OWE Odra i na kultura.olawa.pl.
Organizator wydarzenia – Agencja Artystyczna ART.

Bilety online:
https://cso.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=6519


UWAGA KONKURS!

Redakcja tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl przygotowała dla Czytelników konkurs, w którym do wygrania jest 7 biletów na dowolnie wybrany seans w Kinie Odra. Nie trzeba odpowiadać na żadne pytania i brać udziału w losowaniu. Tutaj liczy się szybkość działania, a więc wystarczy, że:
1.) udostępnicie na swoim Facebooku post z tym artykułem 
2.) zalajkujecie na naszym Facebooku post z tym artykułem
3.) w komentarzu wpiszecie hasło „Kino Odra”

Siedem pierwszych osób, które spełnią trzy powyższe warunki otrzyma zaproszenie dla jednej osoby do Kina Odra w Oławie.

Kino Odra zaprasza na filmowe hity. Sprawdź repertuar

Gepostet von Panorama Powiatu am Montag, 21. September 2020

WAŻNE: Bilety będzie można zrealizować na dowolnie wybrany film lub bajkę z repertuaru Kina Odra. Zwycięskie wpisy konkursowe zostaną „zalajkowane” przez profil Panoramy Powiatu. Bilety będzie można odebrać w kasie kina (najpóźniej do 31 października 2020 r.) – szczegóły pod nr tel. 690 80 30 70.