Oddziały rehabilitacji w Brzegu wznowiły przyjmowanie pacjentów

0

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Dorosłych w Śpiączce oraz Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej Dziennej brzeskiego szpitala, od dzisiaj (7.10) wznowiły swoje funkcjonowanie. Dwudniowa przerwa w świadczeniu usług była spowodowana wykryciem dwóch przypadków zakażenia koronawirusem.


– Przeprowadziliśmy 72 testy wśród kadry medycznej i tylko 4 wyniki są dodatnie. Myślę, że mała ilość pozytywnych wyników w stosunku do ilości wykonanych testów jest zasługą odpowiedzialności i przestrzegania zasad ochrony osobistej przez naszych medyków. Od dzisiaj oddziały rehabilitacyjne znów przyjmują pacjentów – mówi Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Trudno się nie zgodzić z takim stwierdzeniem, ponieważ wystarczy porównać ilość zakażeń w szpitalu z ogniskiem covid-19 wśród pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie. Z całą pewnością podopieczni DPS-u nie stosowali takich procedur sanitarnych jak lekarze, dlatego tam zakażonych było ponad 100 osób.

Wówczas spowodowało to, że nasz region został wpisany to tzw. żółtej strefy i pozostaje w niej do chwili obecnej. W czwartek, Ministerstwo Zdrowia ogłosi nową listę powiatów, w których będą obowiązywały dodatkowe restrykcje.