Wojtuś z Brzegu zbiera pieniądze na bardzo ważne badanie

0

Jeden z najmłodszych mieszkańców Brzegu pilnie musi wykonać bardzo dokładne badanie genetyczne w wersji WES, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje jego kosztów. Chodzi o niespełna 6 tys. złotych, a więc jest szansa, że chłopiec szybko zostanie zdiagnozowany. Od tego zależy dalsze leczenie i rehabilitacja Wojtusia.


– Synek urodził się wcześniakiem, w 8 miesiącu ciąży. Od samego początku jest opóźniony w rozwoju psychoruchowym. Zaczął siadać, jak skończył roczek, natomiast pierwsze kroki postawił jak miał 20 miesięcy. W ubiegłym roku Wojtuś dostał skierowanie od neurologa z podejrzeniem padaczki. W szpitalu we Wrocławiu, na oddziale neurologii dziecięcej zdiagnozowano wadę OUN, czyli zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia mowy i rozwoju behawioralnego – mówi tato chłopca pan Tomasz.

– Jak tylko rodzice Wojtusia zwrócili się o pomoc, to od razu zaczęliśmy działać. Aby wykonać badanie genetyczne potrzeba około 5 900 złotych. Ta kwota dla rodziców chłopca jest spora, ale dla wolontariuszy z Brzegu to pestka. Wierzę, że szybko ją uzbieramy i chłopiec zostanie dokładnie przebadany, aby lekarze mogli podjąć stosowne leczenie i rehabilitację – mówi Anna Głogowska, prezes Fundacji „Moc i Siła”.

Na platformie Zrzutka.pl >>>TUTAJ<<< prowadzona jest charytatywna zbiórka pieniędzy. Wesprzeć małego brzeżanina można również poprzez tradycyjny przelew bankowy:
Odbiorca: Zrzutka.pl sp. z o. o., al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław
Nr konta: 37 1750 1312 6888 5029 4678 5649
Tytuł przelewu: Pomoc dla Wojtusia