Ruszyła zbiórka pieniędzy na ratowanie psów z nielegalnej hodowli w Rogalicach

0

Ponad 60 psów rasy moskiewski stróżujący zabezpieczyli inspektorzy TOZ przy asyście policji. Czworonogi z nielegalnej hodowli w Rogalicach przebywały w bardzo złych warunkach. Teraz potrzebują kosztownej opieki, dlatego wolontariusze zorganizowali charytatywną zrzutkę.


Szerzej o kontrowersyjnej hodowli informowaliśmy kilka dni temu >>>TUTAJ<<<. Jak informuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu – batalia o likwidację tego miejsca i odebranie psów trwała 2 lata.

– „Właścicielce hodowli nie zostało wydane takie pozwolenie i hodowla działała bezprawnie! Spytacie czemu tak długo? Takie mamy „cudowne” prawo w Polsce, szczególnie dotyczące takich miejsc jak to. Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski wydał decyzję administracyjną o czasowym odebraniu zwierząt i złożył na policję wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie o znęcanie się nad zwierzętami, dzięki czemu rozpoczął się bardzo trudny proces likwidacji hodowli. Jako organizacja, która również walczyła o lepszy los dla znajdujących się tam zwierząt i już wcześniej składała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, bez namysłu zgodziliśmy się pomóc w tej bardzo trudnej misji! Wreszcie, dzięki nakazowi prokuratora, udało się wejść na teren hodowli. Nasi wolontariusze od dwóch dni wraz z policją, weterynarzami, behawiorystami oraz osobami zaangażowanymi w pomoc zwierzętom, działali na jej terenie” – informuje TOZ w Opolu.

Większość z psów jest skrajnie wychudzona. Jeden był w stanie agonalnym i walczy o życie w klinice weterynaryjnej. Niestety, ale leczenie, wyżywienie i opieka behawioralna sporo kosztują. Każdy, kto chciałby pomóc w utrzymaniu psów może to zrobić na platformie zrzutka.pl >>>TUTAJ<<<.