„Pinoko”, „Czyściec” i „Saint Maud” – to tylko niektóre pozycje w repertuarze Kina Odra

0

W listopadzie Kino Odra w Oławie będzie nieczynne w poniedziałki. Zapraszamy od wtorku do niedzieli na mocną dawkę filmowych emocji! Obecnie na dużym ekranie: wizjonerska ekranizacja „Pinokia”, czyli filmowa rozrywka dla całej rodziny (ostatni seans w środę 3 listopada), paradokument „Czyściec” będący próbą znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji (ostatni seans we wtorek 2 listopada), horror „Saint Maud” opowiadający o opętaniu i zbawieniu oraz przewrotna włoska produkcja „Sekret bogini fortuny”. Oba tytuły do zobaczenia w Kinie Odra do czwartku 5 listopada. A w piątek czekają na Was nowe propozycje filmowe: „Tajemniczy ogród”, „Obraz pożądania”, „Filonek bezogonek” oraz „Psy i koty 3: Łapa w łapę”. Do zobaczenia w Kinie Odra!


Pinokio
„Zaskakująco świeża i wartościowa wycieczka do znanego na pamięć klasyka z morałem” – Film.org.
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.
Kiedy gramy?
04/11 godz. 15:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/pinokio/

Czyściec
„Czyściec to film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia po śmierci i tego czy możemy mieć na nie wpływ. Przypuszczam, że wiele osób po obejrzeniu filmu Czyściec zmieni swoje myślenie na ten temat” – mówi reżyser Michał Kondrat.
W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat Nieba, Piekła i Czyśćca. Wszystkie te doświadczenia z zaświatów Fulla opisze w swojej książce „Święta Pani”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.
Kiedy gramy?
03/11 godz. 15:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/czysciec/

Sekret bogini fortuny
Przejmująca i zabawna opowieść o niespodziewanej drugiej szansie.
Annamaria, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi zostać w szpitalu. A to może być dopiero początek kłopotów ze zdrowiem. Annamaria decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół – Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę.
Kiedy gramy?
03/11 godz. 17:35; 04/11 godz. 17:40; 05/11 godz. 17:00.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/sekret-bogini-fortuny/

Saint Maud
Młoda dziewczyna imieniem Maud (w tej roli znakomita Morfydd Clark) rozpoczyna pracę jako opiekunka chorej na raka kobiety. Szybko okazuje się jednak, że Maud nie chce jedynie ukoić cielesnego bólu swojej podopiecznej, ale też zająć się jej… duszą.
Film debiutującej Rose Glass to niepokojące i wciągające widza w trans studium charakteru, w tym wypadku kobiety ogarniętej obsesją wiary i fizycznego kontaktu z Bogiem. Tytułowa Maud wiedzie pustelniczy i ascetyczny tryb życia, jest dzięki temu absolutnie poświęcona tylko jednemu celowi – pełnemu zbliżeniu się do Stwórcy, a w swojej umierającej podopiecznej dostrzega szansę, by ten cel w końcu zrealizować.
Jeśli lubicie horrory „… niesamowita, mrożąca krew w żyłach Morfydd Clark poruszy wszystkie struny waszych emocji” (Variety)!
Kiedy gramy?
03/11 godz. 20:10; 04/11 godz. 20:15; 05/11 godz. 19:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/saint-maud/

Tajemniczy ogród
Jedna z najpiękniejszych baśni wszech czasów po raz kolejny trafia na wielki ekran.
Tym razem za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk jak „Harry Potter”, „Paddington” i „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.
Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.
Kiedy gramy?
6/11 godz. 17:30; 7/11 godz. 17:30; 8/11 godz. 17:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/tajemniczy-ogrod/

Obraz pożądania
Oparty na klasycznej powieści noir Charlesa Willeforda („Herezja oranżu palonego”), zaadaptowany przez Scotta B. Smitha „Obraz pożądania” jest poruszającą, ponadczasową opowieścią o niebezpiecznej ambicji, toczącą się wśród idyllicznych krajobrazów północnych Włoch.
Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.
James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.
Kiedy gramy?
6/11 godz. 19:45; 7/11 godz. 19:45; 8/11 godz. 19:45.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/obraz-pozadania/

Filonek bezogonek
Sympatyczny kociak niespodziewanie znajduje się wśród nieznajomych w wielkim mieście. Czy uda mu się z nimi zaprzyjaźnić i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki?
Kiedy w domu Birgitty pojawia się Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości! Niestety wspólne szczęście trwa krótko… Kot zawsze chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. W końcu dociera do Uppsali – wielkiego miasta, w którym poznaje mnóstwo innych zwierząt: koci gang kierowany przez pewnego siebie Mike’a, wrażliwą Mayę, z którą od razu znajduje wspólny język i grupę groźnych psów. „Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.
Kiedy gramy?
7/11 godz. 13:30; 8/11 godz. 13:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/filmy/filonek-bezogonek/

Psy i koty 3: Łapa w łapę
Mija 10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w razie jakichkolwiek sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych i przejmuje kontrolę nad częstotliwościami słyszanymi tylko przez koty i psy. Doprowadza to do ponownego konfliktu. Globalna kocio-psia wojna ZNOWU WYBUCHA.
Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym dobrym zwierzęcym instynktom, aby przywrócić powszechny ład i harmonię między psami a kotami…
Kiedy gramy?
6/11 godz. 15:30; 7/11 godz. 15:30; 8/11 godz. 15:30.
Bilety online:
http://kultura.olawa.pl/