Policjanci zatrzymali włamywacza. 47-latek okradał głównie sklepy

0
fot. Policja

Nawet 15 lat więzienia grozi mieszkańcowi powiatu brzeskiego, który w warunkach recydywy okradał sklepy. Łupem 47-latka padały głównie pieniądze, wyroby tytoniowe i alkohol.


– Kilka dni temu oficer dyżurny odebrał informacje o włamaniu do sklepu spożywczego, w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała szereg czynności. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i monitoring. W tym czasie kryminalni ustalili rysopis podejrzewanego i na tej podstawie wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z włamaniem – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że tej samej nocy mężczyzna próbował włamać się do jeszcze jednego sklepu i automatu myjni samochodowej. Policjanci szybko ustalili miejsce pobytu podejrzewanego i zatrzymali go.

– Poszkodowani swoje straty wycenili na 14 000 złotych. Zatrzymany w związku z popełnionymi przestępstwami usłyszał 3 zarzuty, do których się przyznał. Tym razem działał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.