Chryzantemy z gospodarstwa ogrodniczego trafiły do Rynku w Lewinie Brzeskim

0
fot. UM w Lewinie Brzeskim

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odkupuje od przedsiębiorców kwiaty, których nie udało się sprzedać w związku z ostatnim zamknięciem cmentarzy. Następnie chryzantemy trafiają do organizacji pozarządowych, samorządowych oraz innych instytucji publicznych. Zapotrzebowanie na ukwiecenie przestrzeni publicznej zgłosił burmistrz Lewina Brzeskiego.


Chryzantemy do lewińskiego Rynku przyjechały z gospodarstwa ogrodniczego w Sarnach Małych.
– „W tym miejscu Burmistrz Lewina Brzeskiego dziękuje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na czele z Wojciechem Komarzyńskim Zastępcą Dyrektora Oddziału Opolskiego za owocną współpracę i przychylność w szybkim załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim.

– „To przykład dobrej i owocnej współpracy z samorządem, dzięki której udało się pięknie ukwiecić miasto, a jednocześnie wesprzeć lokalnych sprzedawców, za co również jestem władzom Gminy Lewin Brzeski ogromnie wdzięczny” – dodaje z kolei Komarzyński.

Przypomnijmy, że podmioty zainteresowane nieodpłatnym wykorzystaniem kwiatów, mogą zgłaszać się do powiatowych biur ARiMR, aby złożyć stosowną deklarację. Termin do pozyskania chryzantem (ciętych bądź doniczkowych) mija 12 listopada 2020 r.