Kierowcy na drodze powiatowej uszkadzają auta. Jest szansa na jej remont

0

Ulica Kolejowa w Mąkoszycach, to droga powiatowa nr 1142 O. Brukowana nawierzchnia jest w opłakanym stanie, i najlepiej wiedzą o tym kierowcy. Tylko w tym roku, dwukrotnie uszkodzono na niej misy olejowe.


Zarządcą drogi jest Starostwo Powiatowe w Brzegu, ale Gmina Lubsza chce dołożyć się finansowo do tego remontu. Kluczem do przebudowy drogi ma być dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Wniosek o dofinansowanie remontu drogi powiatowej nr 1142 O został przygotowany. Jeśli otrzymamy finansowe wparcie z Funduszu Dróg Samorządowych, to droga zostanie wyremontowana – informuje brzeskie starostwo.

Dokumentacja budowlana została już opracowana, a połowę kosztów pokryła Gmina Lubsza.

– W tym roku dołożyliśmy z naszego budżetu 50% kosztów na przygotowanie dokumentacji. To droga powiatowa, ale chcemy także dołożyć się do remontu tej drogi. Wartość całego zadania to ok. 1 mln złotych. Jeśli powiat otrzyma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, to pozostanie znaleźć jeszcze ok. 500 tys. złotych. My zabezpieczymy w przyszłorocznym budżecie połowę tej sumy, czyli 250 tys. złotych – mówi Bogusław Gąsiorowski, wójt Lubszy.

Dodajmy, że dzięki dofinansowaniu z FDS obecnie trwa przebudowa mostu nad zalewem Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim.