Kamil Karbowiak mistrzem Polski w biegu na dystansie 10 km! Brzeżanin najszybszy na torze w Poznaniu

0

Wczoraj (11.11), w ramach jubileuszowego 5. Biegu Niepodległości RunPoland, odbyły się Mistrzostwa Polski PZLA w biegu na dystansie 10 kilometrów. Najszybszy okazał się Kamil Karbowiak. Zawodnik LZS KL Kotwica Brzeg uzyskał czas 00:29:13.

Mistrzostwa Polski przeprowadzono na niecodziennej arenie, bowiem zawodnicy pobiegli na torze w Poznaniu, gdzie zwykle odbywają się wyścigi samochodowe lub motocyklowe. Trasa zawodów uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a organizatorzy biegu zadbali o zachowanie obostrzeń sanitarnych.

– „Generalnie wszystko niby było takie same, trasa dość szybka, całkiem fajna. Straszyli, że będzie dużo zakrętów, ale były one do zniesienia, nie powodowały obniżenia prędkości. Brakowało jednak publiczności, ten doping kibiców zawsze pozwala uzyskiwać lepsze czasy. Dla nas ważne są starty, możliwość rywalizacji. To miał być też etap przygotowań do maratonu w Dębnie, ale niestety go odwołano” – cytuje Kamila Karbowiaka Przegląd Sportowy.

Dodajmy, że drugie miejsce w kategorii mężczyzny zajął Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) z czasem 00:29.32, a trzeci był Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław) 00:29.54.

Wśród kobiet najszybsza była Aleksandra Lisowska (KS AZS Olsztyn) 00:33.03, na drugim miejscu uplasowała się Monika Jacewicz (MKL Szczecin) 00:33.09, a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) 00:33.12.