Czołowe zderzenie osobówki z autobusem. Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR

0
fot. prostozopolskiego.pl

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jedna osoba odniosła obrażenia w wypadku na drodze wojewódzkiej 401 pomiędzy Kolnicą a Wojsławem. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie, zderzenie osobówki z autobusem zakwalifikowano jako kolizję drogową.


– Do akcji ratowniczej zadysponowaliśmy dwa zastępy JRG z Grodkowa oraz po jednym OSP z Wierzbnika i Młodoszowic. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wydostali kierowcę z pojazdu, udzieli poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali ratownikom medycznym – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej.

Pomimo poważnie uszkodzonych pojazdów i groźnie wyglądającej sytuacji, okazało się, że 23-latek nie wymaga hospitalizacji i transportu do szpitala.

– Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz sześcioma punktami karnymi. Jeśli chodzi o okoliczności zderzenia, to 23-letni kierowca skody zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w autobus kierowany przez 53-letniego mężczyznę. Kierowca autobusu nie odniósł żadnych obrażeń – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Aktualizacja: 
Jak wyjaśnia mł. asp. Patrycja Kaszuba, 23-latek odniósł obrażenia w postaci rany ciętej kolana i ze względu na brak karetki pogotowia mężczyznę zabrano do szpitala śmigłowcem LPR.