Kwiaty pojawiły się również w Brzegu. Ministerstwo podsumowało akcję

0
fot. UM w Brzegu

Między innymi gminy Lewin Brzeski oraz Brzeg, skorzystały z rządowego programu realizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mowa o odkupowaniu kwiatów, które nie zostały sprzedane w okresie uroczystości Wszystkich Świętych


Na jakich zasadach funkcjonowała pomoc? Najpierw ARiMR odkupiła chryzantemy od sprzedawców i gospodarstw ogrodniczych, a następnie rozdysponowała samorządom, organizacjom pozarządowym oraz instytucjom publicznym. Zadaniem tych podmiotów było tylko wskazanie miejsc ekspozycji kwiatów.

W Brzegu ustawiono kwiaty m. in. przy ul. Zamkowej, przy pomniku papieża św. Jana Pawła II oraz na cmentarzach przy ul. Ofiar Katynia, Księdza Makarskiego i Starobrzeskiej.

– Cieszę się, że za sprawą rządowego wsparcia realizowanego za pośrednictwem ARiMR udało się wesprzeć również naszych brzeskich przedsiębiorców, a jednocześnie pięknie ukwiecić miejsca pamięci i przestrzenie publiczne w naszym mieście – mówi Wojciech Komarzyński, wicedyrektor Opolskiego Oddziału ARiMR.

Dodajmy, że termin zgłoszeń dla przedsiębiorców upłynął 7. listopada, z kolei uprawnione podmioty do odbioru kwiatów mogły zgłaszać się do 12. listopada. Ministerstwo Rolnictwa zabezpieczyło na ten cel 180 mln złotych, ale łącznie złożono 5,3 tys. wniosków w kwocie 84 mln zł.