Pożar w Przeczy mogli spowodować włamywacze. Spłonęło pięć samochodów i kontener warsztatowy

0
fot. OPS Skorogoszcz

Dzisiaj (20.11) nad ranem, kilka minut po godzinie 3:00, służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w Przeczy na terenie dawnego tartaku. Obecnie w tym miejscu znajduje się warsztat samochodowy. W zdarzeniu spłonęło łącznie pięć samochodów oraz kontener warsztatowy.


– Do akcji gaśniczej zadysponowaliśmy 3 zastępy JRG Brzeg, 1 OSP Skorogoszcz i 1 OSP Lewin Brzeski. Na trenie byłego tartaku, na którym obecnie znajduje się warsztat samochodowy, spłonęły trzy auta osobowe, dwa pojazdy typu bus i kontener warsztatowy. Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na płonące pojazdy oraz jednego prądu wody w obronie na pobliski budynek biurowy – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Przyczynę pożaru ustala policja. Jak wynika ze wstępnych informacji, na miejscu znaleziono ślady mogące wskazywać na włamanie do budynku biurowego. Niewykluczone, że ktoś celowo wzniecił ogień.

– Policjanci będący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli wszystkie ślady i prowadzone są czynności wyjaśniające. Ze względu na dobro przebiegu tej sprawy na razie nie udzielamy więcej informacji – mówi nam mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.