Brona rolnicza odczepiła się od ciągnika i spadła na osobówkę

0
fot. KPP w Brzegu

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj (27.11) na drodze powiatowej w Michałowicach. Na osobowego opla spadła brona rolnicza, która podczas jazdy odpięła się od ciągnika


– Z policyjnych ustaleń wynika, że w ciągniku rolniczym odczepiły się brony i wpadły na jadący z przeciwnej strony samochód osobowy. To zdarzenie pokazuje, że nieszczęśliwe wypadki z udziałem maszyn rolniczych zdarzają się nie tylko podczas żniw. Dlatego apelujemy o ostrożność i sprawdzanie stanu technicznego swoim maszyn zanim wyjadą one na drogi – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Uszkodzenia pojazdu wskazują, że 50-letnia kierująca oplem może mówić o wielkim szczęściu. Kobieta oprócz drobnych otarć i potłuczeń ciała nie odniosła poważnych obrażeń.

– Rolnicy cały czas wykonuj pracę. Aby swoimi ciągnikami i maszynami dojechać na pole, korzystają z dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Przed każdym wyjazdem sprawdźmy stan techniczny naszego sprzętu. Upewnijmy się, że w sposób właściwy i bezpieczny podczepiliśmy brony czy pług. Niech rutyna nie będzie naszym doradcą. Pamiętajmy również o prawidłowym oświetleniu sprzętu. To ważne, bo w takie dni jak dzisiaj widoczność jest znacznie ograniczona – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.