Sanepid zawiesił tymczasowo zajęcia stacjonarne w Publicznym Przedszkolu nr 11

0

Kolejna brzeska placówka przedszkolna została zamknięta na kilka dni. Zajęcia stacjonarne w przedszkolu nr 11 będą zawieszone do 30 listopada. Komunikat w tej sprawie opublikowano na stronie Urzędu Miasta w Brzegu.


– „Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 11 w Brzegu informuje, że decyzją Sanepidu w dniu 27 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne we wszystkich grupach przedszkolnych. Powodem zawieszenia zajęć jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u kolejnego pracownika przedszkola oraz skierowanie na kwarantannę pracowników będących w bezpośrednim kontakcie. Zajęcia dla wszystkich grup będą realizowane w formie zdalnej na stronie internetowej przedszkola. Powrót do zajęć stacjonarnych planowany jest na 30 listopada 2020 r. Prosimy wszystkich rodziców o rozmowy z dziećmi na temat konieczności stosowania zasad higieny osobistej i środków ostrożności, przy jednoczesnym wsparciu emocjonalnym dzieci. Wszystkie informacje przekazywane będą rodzicom poprzez ustalone formy kontaktu z wychowawcami grupy i dyrektorem. Informujemy, że przedszkole jest przygotowane na trudne sytuacje, a działania podjęte we współpracy z Sanepidem oraz Organem Prowadzącym przedszkole służą prewencji w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej” – czytamy w komunikacie dyrektor PP nr 11 Aliny Makowskiej, opublikowanym na stronie brzeskiego magistratu.

Przypomnijmy, że od 23 listopada do dzisiaj (27.11) zawieszone są zajęcia dla wszystkich grup dzieci w przedszkolu nr 3, z kolei w dniach 25-26 listopada zawieszone były zajęcia stacjonarne jednej grupy 4-latków w przedszkolu nr 8.