Pasjonaci motoryzacji szykują prezenty mikołajkowe dla Domu Dziecka w Brzegu

0
fot. High Torque Brzeg

Nieformalna grupa miłośników motoryzacji z Brzegu i okolic, postanowiła przeprowadzić akcję charytatywną na rzecz brzeskiego domu dziecka. Wolontariusze skontaktowali się z dyrekcją placówki opiekuńczo-wychowawczej i zapytali o najpilniejsze potrzeby. Wszystkie zebrane prezenty zostaną przekazane 7 grudnia.


– To była spontaniczna akcja. Wiedzieliśmy, że dla dzieci musimy przygotować słodkości, ale chcieliśmy również przekazać jakiś praktyczny prezent dla całego domu dziecka. Wśród członków naszej grupy zebraliśmy pieniądze i zakupimy zamrażarkę, bo dowiedzieliśmy się, że tego typu sprzęt AGD jest placówce potrzebny. Zbiórkę innych rzeczy przeprowadzimy na parkingach pod Centrum Handlowym S1 oraz sklepem Kaufland – mówi nam Mateusz Florków, członek grupy High Torque Brzeg.

W sobotę i niedziele (5-6 grudnia), od godziny 17:00 na parkingach we wskazanych miejscach będzie można spotkać wolontariuszy w czerwonych czapkach. Co będą zbierać?

– Dla dzieci nie może zabraknąć słodyczy i owoców, ale wiemy, że potrzebne są także artykuły higieny osobistej, środki czystości, kosmetyki, żele antybakteryjne, ręczniki papierowe. Wszystkie zebrane rzeczy odpowiednio posegregujemy i w poniedziałek 7 grudnia zawieziemy do domu dziecka – podsumowuje Mateusz Florków.

Dodajmy, że nieformalne stowarzyszenie High Torque Brzeg powstało na początku 2020 roku. Grupa fanów motoryzacji na co dzień koncentruje się na własnych zainteresowaniach, ale w okresie przedświątecznym postanowili zamienić auta na sanie św. Mikołaja.