Pijany kierowca zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

0
fot. alkomat

W poniedziałek (30.11), około godz. 23 do oficera dyżurnego brzeskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który porusza się ulicami Brzegu. Anonimowy rozmówca wskazał lokalizację, a policjanci szybko zatrzymali pijanego 38-latka.


– We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Sprawdzili ulice, którymi mógł się poruszać opisany w zgłoszeniu pojazd. Zauważyli go na jednej z ulic i zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 38-letni mężczyzna. Był podenerwowany i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu i wsiadł za kierownicę swojego audi – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjantka zaznacza, że osoby, które wiedzą o pijanych kierowcach lub świadkowie widzący podejrzane zachowania kierowców, coraz częściej zgłaszają takie przypadki na policję.

– Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po tym, jak świadek zwrócił uwagę na sposób jego jazdy. To kolejny przykład, który pokazuje, że nie godzimy się na niebezpieczeństwo jakie stwarzają nietrzeźwi kierowcy. Kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o tym policjantów lub zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Dodajmy, że 38-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.