„Narodowa kwarantanna” zamknęła lodowisko w Lewinie Brzeskim

0
fot. archiwum / lodowisko w Lewinie Brzeskim

Mieszkańcy Lewina Brzeskiego i okolic nie zdążyli nacieszyć się jedynym w powiecie lodowiskiem. Zimowa atrakcja musiała zostać zamknięta ze względu na obostrzenia ustanowione Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. Chodzi o tzw. „narodową kwarantannę”, która potrwa przynajmniej do 17 stycznia 2021 r.


Przypomnijmy, że lewińskie lodowisko funkcjonuje od trzech lat, a w tym roku zostało uruchomione 15 grudnia. Było czynne 7 dni w tygodniu, także w okresie świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia). Niestety, zapowiedziane przez rząd obostrzenia związane z epidemią koronawirusa wykluczyły możliwość dalszego funkcjonowania zimowej ślizgawki.

– „Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia lodowisko na Rynku w Lewinie Brzeskim będzie zamknięte” – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim.

Dodajmy, że rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, podczas dzisiejszego (28.12) wystąpienia w porannej rozmowie w Polsat News poinformował, że na razie nie ma planów wydłużenia obostrzeń po 17 stycznia. – „Jeżeli takie plany będą, to oczywiście premier razem z ministrem zdrowia będą to ogłaszać” – dodał Wojciech Andrusiewicz.